IGHP zachęca hotelarzy do oddawania krwi

16.02.2023
  1. Strona główna
  2. Aktualności
  3. Szczegóły aktualności

Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego organizuje pierwszą Ogólnopolską Akcję Krwiodawstwa IGHP. W maju i w sierpniu w większości miast wojewódzkich zostaną ustawione mobilne punkty, gdzie będzie można bezpiecznie oddać krew. Zapisy dla hotelarzy, którzy chcą dołączyć do akcji, ruszyły 16 lutego.

– Hotelarze już wiele razy pokazali swoje dobre serca i udowodnili, że można na nich liczyć w każdej sytuacji. Tym razem chcielibyśmy poprosić pracowników naszej branży o podzielenie się krwią, czyli najcenniejszym darem, jaki możemy dać drugiej osobie – mówi Marcin Mączyński, sekretarz generalny IGHP.

Co roku, szczególnie w okresie wakacyjnym, w bankach krwi wzrasta zapotrzebowanie na ten drogocenny płyn. To jeden z powodów, dla którego Izba postawiła zorganizować wśród hotelarzy Ogólnopolską Akcję Krwiodawstwa IGHP.

W maju i sierpniu w większości miast wojewódzkich ustawione zostaną ambulansy do pobierania krwi. Dokładne adresy zostaną podane bliżej terminu akcji.

Co jest potrzebne, aby oddać krew?

  • Należy być zdrowym
  • Przed oddaniem krwi należy się wyspać, zjeść porządne śniadanie, wypić wodę i nie pić alkoholu
  • W dniu donacji należy zgłosić się do ambulansu z dowodem osobistym. Na miejscu zostaną przeprowadzone odpowiednie badania i lekarz oceni, czy można oddać krew.

Chętne osoby prosimy o przesłanie mailowego zgłoszenia do Agaty Sołtan-Grzyb agata.soltan@ighp.pl lub zgłoszenie się do dyrektorów regionalnych IGHP.

Newsletter

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij