Globalny Kodeks Etyki w Turystyce

  1. Strona główna
  2. IGHP
  3. Globalny Kodeks Etyki w Turystyce

Szanowni Państwo,

Coraz częściej obserwujemy wzrost znaczenia czynników pozafinansowych w ocenie prowadzenia biznesu hotelowego – gdzie zrównoważony rozwój i kwestie etyczne nabierają znaczenia w działalności hotelowej, jednocześnie jesteśmy świadkiem szybkiego wprowadzania nowych, coraz to bardziej wymagających regulacji. Stąd też, przypominamy, że IGHP w kwietniu 2017 r. podpisała zobowiązanie do przestrzegania, promowania i wdrażania wartości odpowiedzialnego oraz zrównoważonego rozwoju turystyki określonych w Globalnym Kodeksie Etyki w Turystyce.

Kodeks przyjęty został w 1999 r. przez Zgromadzenie Ogólne UNWTO i zatwierdzony przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych w 2001 roku.

Zapraszamy do lektury Kodeksu, który zawiera 10 artykułów stanowiących zbiór ogólnych zasad mających na celu ukierunkowanie rozwoju turystyki, w tym hotelarstwa w sposób maksymalizujący korzyści społeczno-gospodarcze sektora, przy jednoczesnej minimalizacji skutków negatywnych.  Zachęcamy do wzięcia pod uwagę zbioru tych wytycznych podczas podejmowania decyzji operacyjnych i strategicznych w Państwa hotelach.

http://www2.unwto.org/

Pliki do pobrania:

Kodeks Etyki w Turystyce
Newsletter

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij