Podróże z turystyczną szkołą

25.05.2022
  1. Strona główna
  2. Aktualności
  3. Szczegóły aktualności

[Artykuł sponsorowany] Jak zachęcić dzieci do podróżowania i odkrywania najbliższej okolicy? Jak zwiększyć ich zaangażowanie, sprawić, aby czerpały z podróży jak najwięcej, a przy tym świetnie się bawiły?

Choć rodzice i nauczyciele stają na głowie, aby zapewnić dzieciom dorastającym w świecie zdominowanym przez nowe technologie jak najwięcej absorbujących zajęć, istnieje spory rozdźwięk pomiędzy metodami i narzędziami edukacji, którymi dysponują, a tym, w jakim świecie żyją i czego używają na co dzień młodzi ludzie. W dzisiejszych czasach większość dzieciaków nosi w kieszeniach i plecakach urządzenia o znacznie większej mocy obliczeniowej niż całe pracownie komputerowe, z których korzystali ich rodzice i nauczyciele w czasach własnej edukacji. Chcąc zachęcić dzieci do odkrywania świata warto to wykorzystać i wprowadzić do ich codziennej edukacji takie doświadczenia i zabawy, dzięki którym podróże będą dla nich wciągające a nauka będzie się odbywać „przy okazji”.

Mobilne Centrum Edukacji i Turystyczna Szkoła

Mobilne Centrum Edukacji Turystyczna Szkoła, która w 2021 roku odwiedziła blisko 100 szkół z całego kraju, to projekt edukacyjny, który łączy możliwość bezpośredniego doświadczania otaczającego dzieci środowiska z atrakcyjnymi, interdyscyplinarnymi pomocami dydaktycznymi dla uczniów, ich rodziców i nauczycieli. Częścią projektu jest strona internetowa, na której nauczyciele, rodzice, opiekunowie i same dzieciaki znajdą zestaw świetnych rozwiązań, które do tej pory dostępne były jedynie dla odwiedzających Mobilną Strefę Edukacji podczas jej podróży po Polsce. Na stronie Turystycznej Szkoły dostępne są quizy i aplikacje, dzięki którym dzieci mogą poznawać i zwiedzać Polskę i jej środowisko przyrodnicze, tradycje, zabytki kultury i historii oraz przeżywać prawdziwe sportowe emocje. Podczas zabawy dzieciom towarzyszy Pola - wirtualna bohaterka, która pomaga w rozwiązywaniu zadań, tłumaczy zasady bezpieczeństwa i dzieli się ciekawostkami o Polsce. Wśród aplikacji jest także teleturniej, w którym dzieci mogą rywalizować w 2 grupach. Po rozwiązaniu quizów i wpisaniu swojego imienia każdy uczestnik zabawy otrzymuje wirtualny dyplom.

Odkrywanie Polski z Bonem Turystycznym

Wszystkie zabawy dostępne na stronie pomagają poznać atrakcje turystyczne Polski, zachęcają do różnych form turystycznej aktywności i bezpiecznego podróżowania. W części przygotowanej przez partnera projektu – Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratownicze (GOPR), można znaleźć także pomysły na podróże szlakiem GOPR oraz zasady zachowania w górach i udzielania pierwszej pomocy przygotowane specjalnie dla młodych turystów. Projekt to nie tylko wirtualne zwiedzanie. To także miejsce inspiracji do podróżowania w gronie rodziny lub szkolnych wycieczek, obozów, kolonii i półkolonii czy jednodniowych wypraw w najbliższą okolicę, za które rodzice mogą zapłacić Polskim Bonem Turystycznym.

Strona internetowa Turystyczna Szkoła jest dostępna bezpłatnie dla wszystkich nauczycieli, uczniów i rodziców, chcących poszerzać swoją wiedzę z różnych dziedzin życia społecznego i kulturalnego, umiejętności korzystania z naturalnych zasobów przyrody, zasad ochrony środowiska i bezpieczeństwa podróży, a także lepiej poznać walory i atrakcje turystyczne w każdym zakątku naszego kraju, także w swojej najbliższej okolicy.

Newsletter

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij