Tańsza energia elektryczna i gaz dla hotelarzy

04.02.2019
  1. Strona główna
  2. Aktualności
  3. Szczegóły aktualności

Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego rozpoczyna realizację projektu związanego z utworzeniem grupy zakupowej dla hotelarzy. Hotele, które przystąpią do konsorcjum powołanego przez Izbę, będą mogły w niższej cenie nabywać energię elektryczną i gaz. Do grupy zakupowej mogą przystąpić wszystkie hotele w Polsce, również niezrzeszone w Izbie.

IGHP zdecydowała się na powołanie grupy zakupowej energii elektrycznej i gazu, biorąc pod uwagę sygnalizowane przez członków Izby potrzeby. - Ostatnie podwyżki prądu, a przede wszystkim wynikające z nich kwoty w umowach, wprawiły niejednego przedsiębiorcę hotelowego w osłupienie – mówi Marcin Mączyński, sekretarz generalny IGHP. Jak wyjaśnia, to był jeden z powodów przyspieszenia prac nad projektem.

Dzięki członkostwu w grupie zakupowej hotel może skorzystać z niższych cen niż w standardowej ofercie dostawców energii elektrycznej i gazu. - Im więcej hoteli włączy się do naszego konsorcjum, tym lepsze warunki będziemy mogli wynegocjować. Wszystko dzięki efektowi skali, który zapewni nam silniejszą pozycję w negocjacjach – mówi Marcin Mączyński. 

Przystąpienie do grupy zakupowej IGHP jest bezpłatne i dostępne dla wszystkich przedsiębiorców prowadzących działalność hotelarską w Polsce.

Schemat działania grupy został maksymalnie uproszczony. Wystarczy, że hotel zgłosi chęć przystąpienia do grupy podczas spotkań regionalnych IGHP lub skontaktuje się z biurem Izby. 

- Przedstawiciel konsorcjum zajmie się zebraniem i porównaniem ofert dostawców, a potem wybierze najbardziej korzystną cenowo. Hotel podpisuje umowę bezpośrednio z operatorem w oparciu o wynegocjowane przez konsorcjum niższe stawki, a potem już tylko reguluje płatności. Formalności zredukowaliśmy do minimum – wyjaśnia Marcin Mączyński. 

Szczegóły projektu będzie można poznać już w lutym i w marcu w trakcie spotkań regionalnych hotelarzy organizowanych przez IGHP w 14 miastach w całej Polsce. Mogą w nich wziąć udział wszyscy hotelarze, również niebędący członkami Izby. Udział w spotkaniach regionalnych jest bezpłatny. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują zapisy mailowe pod adresem ighp@ighp.pllub telefoniczne pod numerami +48 22 251 79 11, +48 503 044 875.

Harmonogram spotkań regionalnych IGHP:

data

godzina

miejsce

11 lutego

11-14

Kielce

12 lutego

12-15

Kraków

13 lutego

11-14

Wrocław

19 lutego

15-18

Warszawa

20 lutego

11-14

Lidzbark Warmiński

25 lutego

11-14

Poznań

27 lutego

11-14

Kołobrzeg

1 marca

11-14

Gdańsk

4 marca

11-14

Lublin

11 marca

11-14

Bydgoszcz

18 marca

11-14

Katowice

19 marca

11-14

Rzeszów

20 marca

11-14

Białystok

21 marca

11-14

Łódź

 

Newsletter

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij