Przedstawiciel IGHP w komitecie wykonawczym HOTREC

18.10.2018
  1. Strona główna
  2. Aktualności
  3. Szczegóły aktualności

Julian Bystrzanowski, wiceprezes Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego został 18 października powołany na stanowisko członka komitetu wykonawczego HOTREC. Izba jest reprezentantem polskiej branży hotelarskiej w HOTREC od 2015 roku. Po raz pierwszy w historii we władzach HOTREC zasiada przedstawiciel polskiego hotelarstwa.

HORTEC jest największą europejską organizacją branżową, która obecnie zrzesza 44 stowarzyszenia z 30 krajów europejskich. 

W ostatnich latach działania HOTREC skupiały się na obszarach, które są bolączką praktycznie każdego rynku w Europie. Są wśród nich: ograniczanie wpływu szarej strefy, lobbing na rzecz uregulowań prawnych dotyczących OTA, działania na rzecz zmniejszenia marnowania żywności oraz użycia acrylamidu w produktach spożywczych, promowanie i proponowanie zmian legislacyjnych sprzyjających zachowaniu równowagi pomiędzy pracą i życiem prywatnym, rekomendacje dotyczące polityki bezpieczeństwa, aktywności na rzecz utrzymania obniżonej stawki VAT w turystyce. HOTREC wspiera zrzeszone organizacje w działaniach na lokalnych rynkach, dostarcza analizy i dokumenty, które mogą być przez nie wykorzystywane podczas rozmów z lokalnymi ustawodawcami.

Julian Bystrzanowski to wieloletni wicedyrektor Instytutu Turystyki w Warszawie. W latach 1995-2005 profesor Hospitality Studies na Uniwersytetach w Orlando (UCF) i Filadelfii (Drexel). Wiceprezes Konferencji Rektorów Zawodowych Szkół Polskich, od 2008 roku członek Rady IGHP, a od 2016 roku wiceprezes IGHP.

HOTREC, czyli Konfederacja Narodowych Organizacji Hoteli, Restauracji, Kawiarni w krajach Unii Europejskiej i europejskiego obszaru ekonomicznego, powstała w 1979 roku. Siedzibą organizacji jest Bruksela.

Newsletter

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij