IGHP wspiera kształcenie przyszłych pracowników hoteli

11.10.2018
  1. Strona główna
  2. Aktualności
  3. Szczegóły aktualności

Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego podpisała 9 października umowę patronacką z Zespołem Szkół Ekonomicznych w Kielcach.

W ramach umowy szkoła może liczyć na wsparcie Izby w zakresie wyposażenia w materiały dydaktyczne, bieżącego przekazywania informacji na temat sytuacji rynkowej hotelarstwa w Polsce i Europie oraz problemów polityki turystycznej, uczestniczenia nauczycieli hotelarstwa i turystyki w szkoleniach i konferencjach, pomocy w nawiązywaniu kontaktów z branżą hotelarsko – turystyczną w kraju i za granicą, uczestnictwo Izby w opracowaniu programu nauczania dostosowanego do profilu kształcenia w roli konsultanta i profesjonalnego doradcy, wyrażania przez Izbę opinii o projektach innowacyjnych rozwiązań edukacyjnych podejmowanych w szkole.

Izba przykłada dużą wagę do kształcenia zawodowego przyszłych pracowników branży hotelarskiej, wspierając merytorycznie inicjatywy edukacyjne.

– W całym kraju brakuje młodych ludzi, którzy od razu po szkole mogliby rozpocząć pracę w hotelach. Mam na myśli osoby, które są przez szkołę dobrze przygotowane, zarówno merytorycznie, jak i praktycznie, i nie potrzebują kilkumiesięcznego przyuczania do pracy w naszej branży – mówi Piotr Dwurnik, dyrektor regionalny IGHP w województwie świętokrzyskim.

Lucyna Gromiec, dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych w Kielcach, jest przekonana, że współpraca z branżą hotelarską bardzo ułatwi przygotowanie młodych ludzi do skutecznego wejścia na rynek pracy.

Umowa patronacka została podpisana równolegle z przyjęciem Zespołu Szkół Ekonomicznych w Kielcach w poczet członków IGHP. Kielecka szkoła jest pierwszą w województwie świętokrzyskim i drugą w Polsce szkołą średnią, która przystąpiła do Izby.

Newsletter

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij