Wyższa sfera bawi się w Zakopanem

12.02.2009
  1. Strona główna
  2. Wyższa sfera bawi się w Zakopanem

Elitarny Turniej Polo na Śniegu, gry, o której mówi się, że jest sportem książąt - na dobre zagościł pod Giewontem. Jutro rozpoczyna się druga edycja tych zawodów, rozgrywanych w najmodniejszych kurortach narciarskich świata. Górale mają nadzieję, że impreza ta ściągnie pod Giewont wyższe sfery nie tylko z Polski. Może i książęta z największych królewskich rodów zjadą na Podhale, choć pewnie jeszcze nie w tym roku.

Oprócz miasta pod Giewontem, turniej polo na śniegu organizują też St. Moritz w Szwajcarii, Kitzbuehel w Austrii, Megeve we Francji, Cortina D'Ampezzo we Włoszech, Aspen w USA i w Bariloche w Argentynie.

- Wprowadzając tak elitarną dyscyplinę, chcemy sprowokować wyższe sfery ze świata do przyjazdu do naszego miasta. Bo polo to gra dla bogatych - przyznaje Janusz Majcher, burmistrz Zakopanego.

Majcher uważa, że Zakopane jak najbardziej jest już przygotowane od przyjęcia możnych tego świata. - Oczywiście, że nasza oferta jest dobra także dla bogatych i bardzo bogatych. W Zakopanem, przypomnę, mamy już dwa hotele pięciogwiazdkowe. Nie musimy się też wstydzić atrakcji, jakie czekają na gości z tej najwyższej półki.

Na pytanie, czy możemy oczekiwać, że pod Giewont zaczną ściągać książęta, burmistrz przypomina, że kilka lat temu nad Morskim Okiem spacerował książę Karol, następca angielskiego tronu, a niedawno nasze miasto gościło przecież Sarah Ferguson, księżnę Yorku. - To na dobry początek - śmieje się Majcher. - Niedawno w Warszawie odbył się bal Czartoryskich. Nic nie stoi na przeszkodzie, by przyszły ich bal odbył się w Zakopanem!

Andrzeja Kaweckiego, dyrektora Biura Promocji Zakopanego, które jest współorganizatorem turnieju, cieszy jeszcze inna rzecz - rozgłos wokół tej imprezy, a co za tym idzie, doskonała promocja dla miasta. - Turniej ten jest niezwykle medialnym wydarzeniem! - zaznacza Kawecki. - Mecze, rozegrane na Wielkiej Krokwi, będą transmitowane przez dwie stacje telewizyjne Polsat i TVN i relacjonowane przez wiele mediów zagranicznych. Zakopane znajdzie się wśród siedmiu miast świata, gdzie jest rozgrywany turniej polo. U nas będzie miał miejsce pierwszy w świecie mecz polo na śniegu rozgrywany w świetle reflektorów!

Jak dodaje Kawecki, ta elitarna impreza zawsze ściąga decydentów i osobowości z pierwszych stron gazet.
- A czemu to Zakopane ma być gorsze od St. Moritz? - pyta Marcin Zubek, prezes zakopiańskiego oddziału Związku Podhalan. - I u nas możemy grać w polo!

Źródło: POLSKA Gazeta Krakowska - Halina Kraczyńska

Newsletter

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij