XIV Olimpiada Wiedzy Hotelarskiej- Turystyka Odpowiedzialna, 12-14.04.2023 Bydgoszcz

  1. Strona główna
  2. Patronaty
  3. Szczegóły Patronatu
Data publikacji: 09.02.2023

Olimpiada Wiedzy Hotelarskiej to przedsięwzięcie o społecznym i edukacyjnym charakterze. Ma już czternastoletnią historię i status jednej z największych olimpiad przedmiotowych w kraju. Przez wszystkie edycje w etapie szkolnym (I etap Olimpiady) wzięło udział około 42 000 uczniów z ponad 2 300 szkół z całej Polski. Od lat zauważalny jest wzrost zainteresowania wśród szkół i ich uczniów przejawiający się rosnącą liczbą zgłoszeń do udziału w Olimpiadzie. Warto podkreślić fakt, iż tegoroczna – XIV edycja cieszy się jednak rekordowym zainteresowaniem – 3525 uczestników ze 168 szkół. Zawody są trójstopniowe. W tegorocznej edycji etap I i II zostały już przeprowadzone, zaś III – centralny – odbędzie się w dniach 12-14.04.2023 r. w Bydgoszczy.
Olimpiada Wiedzy Hotelarskiej stawia sobie za cel rozwijanie u uczniów szkół ponadpodstawowych kreatywności i innowacyjności oraz doskonalenia umiejętności w zakresie obsługi klienta na różnych stanowiskach pracy hotelarza. Dodatkowo stwarza zdolnej młodzieży możliwość do odbycia ogólnopolskiej rywalizacji. Warto też wspomnieć, iż Olimpiada Wiedzy Hotelarskiej otwiera drzwi do międzynarodowych zawodów umiejętności branżowych EuroSkills oraz WorldSkills.
Warto też dodać, że Olimpiada Wiedzy Hotelarskiej znajduje się gronie Olimpiad cieszących się zaufaniem Ministerstwa Edukacji i Nauki. Wspomniane Ministerstwo doceniło wniosek dot. organizacji Olimpiady w latach szkolnych 2022/2023, 2023/2024, 2024/2025 i przyznało mu pozytywną ocenę formalną i merytoryczną. Za sprawą tego Olimpiada Wiedzy Hotelarskiej ma wsparcie MEiN na realizację zadania publicznego a Jej laureaci i finaliści są zwolnieni z części pisemnej egzaminu zawodowego. Jednakże nie poprzestaliśmy tylko na takim partnerstwie. Olimpiada Wiedzy Hotelarskiej uzyskała też patronat honorowy Ministerstwa Sportu i Turystyki.

IGHP z przyjemnością objęła Olimpiadę patronatem.

 

Newsletter

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij