Wytyczne HOTREC w sprawie marnotrawstwa żywności

07.03.2017
  1. Strona główna
  2. Aktualności
  3. Wytyczne HOTREC w sprawie marnotrawstwa żywności

Praktyczne rekomendacje dotyczące racjonalnego gospodarowania produktami spożywczymi i procedury dystrybucji nadwyżek żywności zawiera broszura dla operatorów hoteli i restauracji w Europie opracowana wspólnie przez HOTREC i Europejską Federację Banków Żywności (FEBA). To efekt działań HOTREC na rzecz obniżenia poziomu marnowania żywności w europejskich hotelach i restauracjach.

W ostatnich latach na świecie marnuje się około 1/3 wyprodukowanej żywności. Ilość ta wystarczyłaby do zlikwidowania klęski głodu w najbiedniejszych krajach świata. Udział sektora gastronomii w marnotrawstwie żywności w Europie wynosi około 12%.   
 
- Choć przemysł hotelarsko-gastronomiczny w stosunkowo niewielkim stopniu partycypuje w marnotrawieniu żywności, to wyraża swoje zaangażowanie na rzecz zrównoważonego rozwoju w tej kwestii. HOTREC przygotował złożone z 8 filarów wytyczne zarządzania przedsiębiorstwem w sposób, który ograniczy dalsze marnotrawienie żywności. Jesteśmy także wdzięczni organizacji FEBA, która wesprze nas w temacie dalszego rozwoju darowizny żywności - podkreślił Christian de Barrin, CEO HOTREC.
 
Wytyczne HOTREC dotyczą głównie właściwej gospodarki produktami spożywczymi oraz zapewnienia dogodnych procedur przekazywania przez restauracje i kawiarnie nadwyżek wyprodukowanej żywności instytucjom pomocy społecznej. Akcja ta prowadzona jest we współpracy z Europejską Federacją Banków Żywności (FEBA).
 
Pełny tekst wytycznych HOTREC w języku angielskim dostępny jest w załączonym dokumencie.

Pliki do pobrania:

Pobierz broszurę
Newsletter

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij