Działania IGHP związane z pandemią koronawirusa - stan na 22.03

22.03.2020
  1. Strona główna
  2. Aktualności
  3. Szczegóły aktualności

Przedstawiamy najważniejsze informacje związane z wpływem koronawirusa na branżę hotelarską i podsumowujemy działania IGHP od 20 do 22 marca.

Piątek 20 marca

1. Przedstawiliśmy stanowisko branży turystycznej dot. tzw. tarczy antykryzysowej oraz propozycje uzupełniające w tym zakresie. Stanowisko zostało przygotowane przez zespół roboczy przy Ministerstwie Rozwoju, którego członkiem jest Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego. Z pismem można zapoznać się tutaj: https://www.ighp.pl/aktualnosci/szczegoly-aktualnosci?NewsID=46281

2. Przeprowadziliśmy kolejną wideokonferencję Marcina Mączyńskiego, sekretarza generalnego Izby, który jest jednocześnie członkiem zespołu kryzysowego przy MR, z członkami IGHP. W spotkaniu online wzięło udział nawet 180 hotelarzy.

3. Na kolejne dwie regionalne wideokonferencje z hotelarzami, również niebędącymi członkami IGHP, zaprosiliśmy wszystkich chętnych z Podkarpacia i Pomorza. Udział w wideoczacie wzięło ponad 80 hotelarzy.

Sobota 21 marca

1. IGHP apeluje o pilne i skuteczne wsparcie polskiego hotelarstwa! Izba w liście do prezydenta RP Andrzeja Dudy, Mateusza Morawieckiego, prezesa Rady Ministrów oraz Jadwigi Emilewicz, minister rozwoju przekonuje o konieczności udzielenia natychmiastowej pomocy finansowej branży hotelarskiej. Tylko dzięki radykalnym decyzjom i działaniom rządu rozmiar tragedii, która dotyka branżę, będzie ograniczony. Dalsza zwłoka grozi nieodwracalnym załamaniem hotelarstwa w Polsce. Z pismem można zapoznać się na naszej stronie: https://www.ighp.pl/aktualnosci/szczegoly-aktualnosci?NewsID=46283

2. Nieustannie monitorujemy sytuację związaną z tworzeniem specustawy, bierzemy udział w licznych rozmowach i korespondencji. Na bieżąco zbieramy opinie i uwagi naszych członków, odpowiadamy na setki pytań, wspieramy i walczymy o optymalne dla hotelarstwa przepisy, które pozwolą przetrwać hotelarzom w tym niezwykle trudnym czasie.

Niedziela 22 marca

Zarząd Izby cały dzień opiniował projekty ustaw i był w bieżącym kontakcie z ekspertami z Ministerstwa Rozwoju.

Newsletter

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij