Przemysł spotkań sektora medycznego w świetle regulacji przemysłu farmaceutycznego - spotkanie konsultacyjne

30.09.2019
  1. Strona główna
  2. Aktualności
  3. Szczegóły aktualności

Przedstawiciele IGHP uczestniczyli 24 września w spotkaniu zorganizowanym z inicjatywy Stowarzyszenia Konferencje i Kongresy w Polsce. Spotkanie odbyło się w hotelu Gołębiewski w Wiśle.

Oprócz organizatorów wzięli w nim udział przedstawiciele Polskiej Organizacji Turystycznej, stowarzyszenia Harmony Polish Hotels, organizacji turystycznych, samorządów oraz hotelarze z miejscowości turystycznych Polski południowej. Obecni byli także przedstawiciele Związku Pracodawców Innowacyjnych Firm Farmaceutycznych INFARMA.

Przyczyną podjęcia tej inicjatywy przez SKKP było rozszerzenia przez INFARMĘ od stycznia 2020 roku kryteriów certyfikacji wydarzeń naukowych dotyczących lokalizacji geograficznej. Nowe kryteria znacznie ograniczają możliwość organizacji spotkań w miejscowościach atrakcyjnych turystycznie, wypoczynkowych, uzdrowiskach itp.

Wprowadzenie powyższych kryteriów, nieuwzględniające, notabene, elementu sezonowości, jest naszym zdaniem zbyt restrykcyjne i przyniesie negatywne skutki dla wielu przedsiębiorców oraz samorządów miejscowości turystycznych w Polsce. Może to również spowodować utratę możliwości organizowania prestiżowych, międzynarodowych wydarzeń, które w ostatnich latach odbywały się w Polce, lecz od 2020 roku mogą zostać przejęte przez ośrodki zagranicą.

Dlatego też przedstawiciele Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego wraz z pozostałymi uczestnikami spotkania w Wiśle podpisali memorandum skierowane do Zarządu INFARMY postulujące racjonalizację i złagodzenie kryteriów certyfikacji wydarzeń naukowych branży medycznej w Polsce.

Przedstawiciele INFARMY zapewnili, że nasze postulaty będą przedmiotem najbliższego posiedzenia władz Związku Pracodawców Innowacyjnych Firm Farmaceutycznych INFARMA w październiku br.

Memorandum

Newsletter

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij