Rynek nieruchomości komercyjnych w Krakowie

13.04.2012
  1. Strona główna
  2. Aktualności
  3. Szczegóły aktualności

Urząd Miasta Krakowa, Wydział Strategii i Rozwoju Miasta wydał raport dotyczący krakowskiego rynku nieruchomości komercyjnych p.t. „Krakow Real Estate Market 2011”. Publikacja powstała we współpracy z wiodącą firmą doradczą Colliers International Poland.

Raport Urzędu Miasta Krakowa prezentuje wyniki badań czterech głównych sektorów rynku nieruchomości komercyjnych: biurowego, przemysłowego, handlowego oraz hotelowego. Sektory zostały zanalizowane pod względem podaży, popytu, stawek czynszów i wolnych powierzchni. Dodatkowym źródłem informacji jest zestawienie rynku krakowskiego z innymi miastami regionalnymi Polski. Dokument zawiera także prognozy na rok 2012.

- To już kolejna edycja raportu wydawanego przez UM Krakowa, którego jesteśmy partnerem. Zainteresowanie publikacją ze strony inwestorów i deweloperów jest ogromne, co świadczy o tym, że miasto w dalszym ciągu jest postrzegane jako atrakcyjne. Rynek nieruchomości komercyjnych w Krakowie jest jednym z najlepiej rozwijających się w Polsce, a prognozy na kolejne lata również są optymistyczne – komentuje Dominika Jędrak, dyrektor Działu Doradztwa i Badań Rynku w Colliers International Poland.

Według raportu szybko rozwija się rynek hotelowy. Wzrost liczby turystów odwiedzających miasto, systematycznie przekłada się na większą liczbę inwestycji w tym segmencie. Kraków posiada najwięcej skategoryzowanych hoteli w Polsce.

Spośród wszystkich polskich miast Kraków cieszy się największą i najbardziej zróżnicowaną ofertą skategoryzowanych hoteli, skierowaną do różnych grup klientów. Wiele hoteli należy do międzynarodowych sieci, takich jak Starwood (Sheraton), InterContinental Hotels Group (Holiday Inn, Express by Holiday Inn), Accor (Novotel, Etap, Ibis), Best Western International (Best Western Premier), Louvre Hotels (Campanile), Rezidor Hotel Group (Radisson SAS, Park Inn), Qubus, Vienna International Hotels (Andel’s, Chopin). W mieście działa również wiele tradycyjnych polskich hoteli – np. Grand Hotel, hotele butikowe należące do braci Likus i rodziny Donimirskich, małe hotele turystyczne, hostele, pokoje gościnne i prywatne kwatery. Większość hoteli położona jest w historycznym centrum miasta otoczonym przez Planty oraz na terenie Kazimierza – dawnej dzielnicy żydowskiej.

- Publikacja ta jest świetną bazą dla rozmów z osobami zainteresowanymi inwestowaniem w Krakowie. Pozwala w jasny i czytelny sposób zapoznać się z rzetelnymi informacjami dotyczącymi rynku nieruchomości. Raport ten jest doskonałym źródłem wiedzy o rozwoju Krakowa, wskazuje bowiem na istotny aspekt gospodarki jakim jest budownictwo komercyjne. Wykorzystujemy go w trakcie tragów, prezentacji i rozmów z inwestorami a także jako materiał promujący rozwój naszego Miasta – mówi Monika Piątkowska, dyrektor Wydziału Strategii i Rozwoju Miasta w Urzędzie Miasta Krakowa.
 
Raport „Krakow Real Estate Market 2011”
 
Źródło: materiały prasowe

Newsletter

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij