Spotkanie Zarządu IGHP z Panią Minister Katarzyną Sobierajską.

28.02.2008
  1. Strona główna
  2. Spotkanie Zarządu IGHP z Panią Minister Katarzyną Sobierajską.

Odbyło się spotkanie Pani Minister Katarzyny Sobierajskiej - Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki odpowiedzialnej m.innymi za turystykę i hotelarstwo w naszym kraju z przedstawicielami Izby Gospodarczej Hotelarstawa Polskiego.

Izbę reprezentowali Prezes IGHP Grzegorz Uszycki , Sekretarz IGHP Andrzej Saja oraz Dyrektor Generalny IGHP Krzysztof Wojtkiewicz.W trakcie spotkania poinformowano Panią Minister o działalności Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego w kraju i na forum Unii Europejskiej na rzecz środowiska hotelarskiego w Polsce/ członkostwo IG HP jako organizacji narodowej w HOTREC - Konfederacji Organizacji Hotelowych, Gastronomicznych i innych usługowych działających w przemyśle gościnnym w Unii Europejskiej i europejskiej strefie ekonomicznej.
 
Tematami spotkania były problemy związane z tworzeniem właściwych warunków dla funkcjonowania turystyki a szczególnie przemysłu hotelarsko-gastronomicznego /gościnnego/ w naszym kraju.
 
Szczególną uwagę zwrócono m. innymi na:

- podatek VAT na usługi hotelowe i gastronomiczne po 2010 roku / popieranie na forum Unii Europejskiej przedłużenia po tej dacie prawa do stosowania obniżonej stawki podatku VAT na te usługi/

- błędną zmianę przepisów o podatku VAT od 1 stycznia 2008 roku w części dotyczącej m. innymi wprowadzenia niczym nie uzasadnionych ograniczeń dla hotelarzy przy odliczaniu podatku VAT naliczonego od nabywanej od innego podmiotu usługi gastronomicznej przeznaczonej dla turystów

- wadliwe funkcjonowanie ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych w tym nieuporządkowaną działalność organizacji zbiorowego zarządu prawami autorskimi i pokrewnymi

- konieczność ograniczenia szczegółowości zapisów dotyczących kategoryzowanych obiektów hotelowych w ustawie o usługach turystycznych do niezbędnych wymagań gwarantujących utrzymanie wysokiej jakości usług

- wykorzystanie środków unijnych na rozwój hotelarstwa polskiego
 
Pani Minister podkreśliła swoją determinację w tworzeniu właściwych warunków działania dla turystyki i hotelarstwa w naszym kraju, doceniając znaczenie tej branży dla rozwoju naszej gospodarki. Zadeklarowała wspieranie inicjatyw, które mogą przyczynić się do lepszego funkcjonowania hotelarstwa w naszym kraju, do poprawy jego konkurencyjności na rynku międzynarodowym.
 
Podkreśliła rolę IGHP w definiowaniu niezbędnych inicjatyw podejmowanych przez administrację rządową, służących zdynamizowaniu sektora hotelarsko-gastronomicznego.

Newsletter

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij