IGHP przeciw zmianom w ustawie o Państwowej Inspekcji Pracy

11.12.2025
  1. Strona główna
  2. Aktualności
  3. Szczegóły aktualności

W związku z planowaną zmianą ustawy o Państwowej Inspekcji Pracy Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego zgłasza protest przeciw projektowanym niekonstytucyjnym zmianom w prawie i wzywa do wyłączenia ich z procesu legislacyjnego. Wątpliwości IGHP potwierdzają negatywne opinie Rządowego Centrum Legislacji, Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców oraz szeregu resortów.

IGHP 11 grudnia 2025 r. wystosowała do minister rodziny, pracy i polityki społecznej Agnieszki Dziemianowicz-Bąk pismo w tej sprawie.

Pismo 11.12.2015

 

- IGHP jest zwolennikiem walki z tzw. śmieciowym zatrudnieniem, jednak metody tej walki muszą mieścić się w ramach demokratycznego państwa prawa – mówi Ireneusz Węgłowski, prezes Izby.

Newsletter

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij