Szkolenie kelnerskie IGHP w nowej edycji trwa aż 2 dni!

09.03.2023
  1. Strona główna
  2. Aktualności
  3. Szczegóły aktualności

Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego rozpoczęła nową edycję szkolenia pt. „Efektywny kelner mistrzem sprzedaży”. Warszaty prowadzone przez Katarzynę Starzyńską zostały wydłużone do 2 dni. Właśnie ruszyły zapisy.

Jak podnieść wielkość sprzedaży i osiągnąć sukces restauracji? To kluczowe pytanie, na które odpowiedź znajdą uczestnicy dwudniowego szkolenia IGHP „Efektywny kelner mistrzem sprzedaży”. Oprócz solidnej dawki informacji na uczestników czeka m.in. praktyczny warsztat prowadzony w oparciu o klasyczne zasady kelnerstwa wymagane w najlepszych lokalach świata. Autorką szkolenia jest Katarzyna Starzyńska.

W pierwszej części szkolenia prowadząca omawia 4 filary sukcesu każdego miejsca gastronomicznego: wystrój, jedzenie, atmosferę i obsługę. Jeśli personel zrozumie, że restauracja jest jak sztuka, w której główne skrzypce gra Klient i jedzenie, a kelner jest aktorem – to mamy już podstawy, aby budować na nich sukces miejsca.
 
Następnie prowadząca przedstawia style i formy obsługi kelnerskiej, wyposażenie restauracji oraz standardy operacyjne serwisu, a także etykietę stołu, a więc będzie dużo praktycznych informacji, które nie mogą być obce dobremu kelnerowi.

Trzecia część szkolenia to praktyczne ćwiczenia podawania do stołu. W tej części każdy uczestnik będzie miał okazję nauczyć się, jak się nosi talerze i tacę oraz na czym polega serwis synchroniczny. Warsztat ten prowadzony jest w oparciu o klasyczne zasady kelnerstwa wymagane w najlepszych lokalach świata.

Ostatnia część szkolenia dotyczy sprzedaży. Uczestnicy dowiedzą się, w jaki sposób poprzez bycie życzliwym i miłym można podnieść wielkość sprzedaży w restauracji. Czy kelner to psycholog, czy sprzedawca? A może i to, i to? Co to jest sprzedaż sugerowana? Co to jest upselling i cross selling?
Jak sprzedawać, aby Klient czuł, że mu pomagamy, a nie go naciągamy? Sesja zakończy się scenkami „Gość i Klient”, które będą przygotowywane i odgrywane przez uczestników.

Dlaczego warto wybrać szkolenie IGHP? 

Szkolenie jest bardzo dynamiczne i pełne przykładów z życia. Został opracowane na podstawie 30-letniej praktyki prowadzącego w najlepszych restauracjach w Warszawie. Odwołuje się do najlepszych wzorców czerpanych z praktyk kamerdynerskich europejskich dworów, jak i metod starej przedwojennej szkoły kelnerstwa europejskiego, które w tym szkoleniu łączą się z nowoczesnymi trendami w gastronomii i w podejściu do klienta. Katarzyna Starzyńska, prowadząca szkolenie jest pełna charyzmy i pasji do gastronomii, co się udziela wszystkim uczestnikom szkolenia.

CZAS TRWANIA: 2 dni

Dla kogo:

Prowadzący dostosowuje poziom do grupy. Szkolenie jest zarówno dla początkujących kelnerów, jak i bardziej zaawansowanych

Zakres szkolenia:

CZĘŚĆ I
·         Wprowadzenie
·         4 filary sukcesu restauracji (wystrój, jedzenie, atmosfera, obsługa)
·         Zawód Kelner (kultura osobista i etyka zawodowa, wizerunek oraz kompetencje I obowiązki, wyposażenie zawodowe kelnera, praca w zespole kelnerskim)
·         Dekalog Kelnera

CZĘŚĆ II
·         Style i formy obsługi kelnerskiej
·         Wyposażenie restauracji
·         Etykieta stołu – nakrywanie i sprzątanie
·         Techniki podawania dań i napoi
·         Sekwencja serwisu – standardy operacyjne

CZĘŚĆ III
·         Praktyczne umiejętności kelnerskie – ćwiczenia (noszenie tacy, noszenie talerzy, serwis synchroniczny)
·         Trendy w zakresie obsługi – czyli czego oczekuje nasz Gość

CZĘŚĆ IV
·         Co wpływa na wielkość sprzedaży w restauracji
·         Kelner – Przyjaciel
·         Kelner – Sprzedawca
·         Kim są nasi Goście i jak ich zadowolić
·         Obsługa reklamacji

Nasza trenerka:

Katarzyna Starzyńska 

Od ponad 30 lat rozwija karierę w gastronomii. Absolwentka Wyższej Szkoły Hotelarstwa i Turystyki w Warszawie. Dwa lata temu ukończyła na WSiT podyplomowe studia z Zarządzania Zasobami Ludzkimi. Zajmuje się m.in. szkoleniem i dydaktyką. Pracowała w warszawskim Hotelu Bristol, gdzie przeszła wszystkie szczeble rozwoju zawodowego - od pracy w kuchni hotelowej po pracę w charakterze kelnerki, kierownika, managera restauracji po zastępcę dyrektora ds. gastronomii. Po 15 latach, w 2007 roku rozpoczęła pracę na stanowisku dyrektora restauracji i kawiarni w firmie Belvedere Gourmet Group. Od 2016 r. pełni funkcję managera ds. projektów, a do jej głównych zadań należy rekrutacja personelu operacyjnego, ich szkolenia oraz motywacja. Restauracja Belvedere to miejsce premium dla najbardziej wymagających klientów. Catering Belvedere obsługuje wszystkie najważniejsze imprezy i wydarzenia państwowe, również te z udziałem Prezydenta RP.

Aktualny harmonogram jest dostępny na stronie www.szkoleniaIGHP.com oraz w mediach społecznościowych.

Szczegóły: agata.soltan@ighp.pl

Newsletter

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij