"Procedury ochrony dzieci w hotelach" efektem współpracy IGHP i Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę

28.12.2022
  1. Strona główna
  2. Aktualności
  3. Szczegóły aktualności

"Procedury ochrony dzieci w hotelach" to efekt wspólnych działań Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego i Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. Dokument w przystępny sposób określa, jak personel hotelu powien zareagować w sytuacji zagrożenia krzywdzenia dziecka przez dorosłego.

Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego od 2017 roku współpracuje z Fundacją Dajemy Dzieciom Siłę przy inicjatywach wspierających kwestię ochrony dzieci przed wykorzystywaniem seksualnym w turystyce. W 2022 roku IGHP podjęła wspólne działania, którego efektem są Procedury ochrony dzieci w hotelach. To dokument, który w konkretny i jasny sposób określa, jak personel hotelu powien zareagować w sytuacji zagrożenia krzywdzenia dziecka przez dorosłego. Procedury dotyczą zarówno sytuacji, w których pracownik hotelu ma przekonanie, że doszło do skrzywdzenia, jak i takich, które wymagają dalszej weryfikacji. 

Dokument "Procedury ochrony dzieci w hotelach" ma formę edytowalną, dzięki czemu, każdy hotel/obiekt może dostosować zapisy do własnych realiów funkcjonowania lub uzupełnić istniejące już w hotelu procedury. 

Ponadto Fundacja zorganizowała cykl bezpłatnych webinarów dla pracowników branży hotelarskiej pt. „Ochrona dzieci przed krzywdzeniem w sektorze podróży i turystyki”. Zapisy już ruszyły:

·        10.01.2022, godz. 13.30 - 15.00 (zapisy do 5.01.2023) 

·        17.01.2023, godz. 13.00 - 14.30 (zapisy do 13.01.2023) 

·        26.01.2023, godz. 09.30 - 11.00 (zapisy do 24.01.2023) 

Aby zapisać się na webinar, należy wypełnić formularz online: FORMULARZ 

Szczegółowe informacje na temat problematyki krzywdzenia dzieci w turystyce znajdują się na stronie Fundacji: www.standardy.fdds.pl/hotele  

Fundacja przygotowała również broszurę dla pracowników hoteli, która opisuje problem wykorzystywania seksualnego dzieci w turystyce, a także wskazuje na konkretne rozwiązania, jakie może zastosować każdy obiekt hotelowy.  

Broszura dla hotelarzy

 

 

Pamiętaj! Twoja reakcja może uratować życie i zdrowie dziecka! Nie odwracaj wzroku – reaguj!

Newsletter

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij