IGHP w sprawie planów ograniczeń w zakresie dostarczania i poboru energii elektrycznej

26.05.2022
  1. Strona główna
  2. Aktualności
  3. Szczegóły aktualności

Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego wystosowała 26 maja 2022 roku pismo do premiera Mateusza Morawieckiego i wybranych członków rządu w sprawie zmian w przepisach dotyczących zasad wprowadzania ograniczeń w dostarczaniu i poborze energii elektrycznej lub ciepła do odbiorców. Izba postuluje o pilne podjęcie rozmów w powyższej sprawie oraz przedstawia konkretne rozwiązania.

IGHP przygotowała dokument w celu zgłoszenia poważnego problemu i zagrożeń, które powstały w hotelach, w związku z otrzymywanymi w ostatnim okresie od dostawców energii elektrycznej planami ograniczeń w zakresie dostarczania i poboru energii elektrycznej w okresie od 01.06.2022 do 31.05.2023 r.

Według Izby, niezbędne jest podjęcie niezwłocznych działań mających na celu zapobieżenie powstaniu nieodwracalnych szkód, które mogą wystąpić w obiektach hotelowych w przypadku wdrożenia w życie obecnie wydawanych Planów. 

Z treścią pisma można się zapoznać, klikając w poniższy link:

Pismo do premiera z dnia 26 maja 2022 roku

 

Newsletter

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij