Szkolenie IGHP nt. bezpieczeństwa w hotelu w nowej odsłonie

06.04.2022
  1. Strona główna
  2. Aktualności
  3. Szczegóły aktualności

Czy Twój zespół potrafi skutecznie zapewnić bezpieczeństwo Gości w hotelu? Jak się zachować w sytuacjach kryzysowych związanych z działaniami zbrojnymi? Każdy obiekt powinien być przygotowany, a jego personel świadomy kwestii związanych z zagrożeniem bezpieczeństwa spowodowanym działaniami wojennymi. W trakcie szkolenia IGHP pt. „Hotel w obliczu zagrożenia - vademecum bezpieczeństwa” dowiesz się, jak skutecznie zapobiegać zagrożeniom, jak na nie reagować i jak zachować „zimną krew”.

Torba pozostawiona w holu recepcyjnym lub pokoju hotelowym nie zawsze jest efektem roztargnienia Gościa. Niestety, może się okazać powodem wyjątkowo niebezpiecznej sytuacji.

Czy pracownicy Twojego hotelu wiedzą, jak się zachować w przypadku alarmu lotniczego? Czy wiedzą, gdzie znajdują się schrony przeciwlotnicze? Czy są świadomi zagrożeń spowodowanych walką w mieście? Ostrzałem artyleryjskim i rakietowym? Czy zdają sobie sprawę z działań grup sabotażowo-dywersyjnych?

Poprawna identyfikacja zagrożeń, jakie niesie wojna jest dzisiaj niezbędna, gdy mówimy o zapewnieniu bezpieczeństwa Gościom oraz majątku hotelu.

Dlaczego warto wybrać szkolenie IGHP?

Szkolenie, którego autorem jest ekspert płk rez. Piotr Gąstał, były dowódca JW GROM, łączy obecny stan wiedzy i wyniki najnowszych działań zbrojnych w Ukrainie oraz jest efektem wielogodzinnych rozmów z przedstawicielami hoteli zrzeszonych w IGHP. Celem szkolenia jest budowanie świadomości skutecznych działań zwiększających bezpieczeństwo Gości w hotelu w oparciu o istniejące i nowe rozwiązania. To vademecum budowy bezpieczeństwa wraz z ciekawymi przykładami oraz praktycznymi wskazówkami.

Dla kogo:

- dla właścicieli hoteli

- dla dyrektorów i menedżerów

Zakres szkolenia:

1.         Potrzeby Gościa, jakie musi zaspokoić hotel - pełna ochrona życia i zdrowia Gościa od czynników zagrożenia potencjalnie związanych z hotelem czy tzw. zdarzenia losowe, komfort Gościa podczas całości pobytu, prywatność, dane wrażliwe i bezpieczeństwo teleinformatyczne

2.         Wojna jako największa przyczyna zagrożenia bezpieczeństwa

3.         Obowiązki personelu hotelowego

4.         Czynniki zagrożenia, które mogą wystąpić w hotelu, w tym działania zbrojne w najbliższej okolicy, nalot lotniczy, uderzenie rakietowe i artyleryjskie, użycie broni masowego rażenia -BMR, działanie grup dywersyjnych, maruderzy, włamania, kradzież mienia, napad, zabójstwo, samobójstwo

5.         Obszary zagrożenia bezpieczeństwa Gościa - zdrowie, komfort pobytu, wrażliwe dane, dane teleinformatyczne

6.         Środki zapewniające bezpieczeństwo - pierwszej pomocy, techniczne i organizacyjne

7.         Sytuacje kryzysowe zagrażające bezpieczeństwu Gości, które mogą wystąpić w hotelu, np. podłożenie/detonacja materiałów wybuchowych, ostrzał budynku, aktywny działania bojowe wewnątrz budynku, sytuacja zakładnicza, pożar, wyciek materiałów niebezpiecznych

8.         Charakterystyka działań zbrojnych na przykładzie sytuacji w Ukrainie

9.         Motywy działania sprawców

10.       Na co i na jakie osoby personel hotelu powinien zwracać uwagę

11.       Jak zachować się w różnych sytuacjach kryzysowych, tj. alarm lotniczy, alarm o skażeniach, ostrzał z broni maszynowej i artyleryjskiej, zajęcie hotelu przez wrogie oddziały

12.       Jak zachować się po ustąpieniu zagrożenia?

13.       Zarządzanie sytuacjami kryzysowymi

Nasz trener:

płk rez. Piotr Gąstał, były dowódca JW GROM

Były dowódca JW GROM, prezes firmy Fights On Security. Służbę w Jednostce Wojskowej GROM rozpoczął w 1991 r. Zajmował szereg stanowisk w rozpoznaniu, wydziale operacyjnym i zespołach bojowych. Pełnił obowiązki m.in.: dowódcy sekcji, dowódcy grupy, zastępcy dowódcy Jednostki oraz w latach 2011-2016 dowódcy JW GROM. Wielokrotnie wykonywał zadania poza granicami kraju (na Haiti, we Wschodniej Slawonii, w Kosowie i Iraku, gdzie wykonywał operacje bojowe wspólnie z US NAVY SEALS i US ARMY SF). Ukończył wiele zagranicznych i krajowych kursów specjalistycznych, m.in.: Kurs Taktycznych Jednostek Antyterrorystycznych, Kurs Oficerów Wojsk Specjalnych w Fort Bragg (USA), Kurs Zarządzania Zasobami Obrony w Podyplomowej Szkole MW w Monterey (USA), Kurs Połączonych Operacji Specjalnych NATO w Oberammergau (Niemcy), Kurs Wywiad w Zwalczaniu Terroryzmu w Narodowym Uniwersytecie Wywiadu w Waszyngtonie (USA) oraz Zaawansowany Kurs Operacji Specjalnych w Tampie (USA).

Oprócz wyżej wymienionych kursów ukończył m.in. Studia Podyplomowe w Naval Postgraduate School w Monterey (USA) w 2008 roku o kierunku „Polityka i strategia zwalczania terroryzmu”. Ukończył studia politologiczne oraz studia podyplomowe z zakresu bezpieczeństwa narodowego na Uniwersytecie Warszawskim. W trakcie swojej służby Piotr Gąstał uczestniczył w wielu ćwiczeniach, treningach i warsztatach taktycznych z partnerami z sił specjalnych USA, Europy i Afryki. Wielokrotnie doradzał w sprawach bezpieczeństwa i terroryzmu polskiemu prezydentowi, premierowi, ministrom obrony narodowej, spraw wewnętrznych i spraw zagranicznych, komendantowi głównemu Policji. Wykładał gościnnie na wielu polskich uczelniach.

Za swoje zaangażowanie w służbę, działalność społeczną i współpracę międzynarodową płk Gąstał został odznaczony wieloma medalami, w tym Krzyżem Zasługi za Dzielność, Gwiazdą Iraku, Medalem za Zasługi dla Policji, Medalem Pro Patria, Honorową Odznaką Zasłużony dla Kultury Polskiej oraz na wniosek Kongresu Stanów Zjednoczonych flagą USA.

Koszt:

Członkowie IGHP oraz nauczyciele - NIŻSZA CENA: 899 zł + VAT.

Pozostałe podmioty: 1100 zł + VAT

Najbliższe terminy i zapisy:

https://www.szkoleniaighp.com/hotel-w-obliczu-zagrozenia

mail: ighp@ighp.pl, nr tel. +48 22 251 79 11, + 48 503 743 178

25.04 Gdańsk: https://bh2-gdansk.konfeo.com/pl/groups

26.04. Olsztyn: https://bh2-olsztyn.konfeo.com/pl/groups

27.04 Poznań: https://bh2-poznan.konfeo.com/pl/groups

28.04 Wrocław: https://bh2-wroclaw.konfeo.com/pl/groups

29.04 Warszawa: https://bh2-warszawa.konfeo.com/pl/groups

Newsletter

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij