Oświadczenie IGHP 24.03.2022

24.03.2022
  1. Strona główna
  2. Aktualności
  3. Szczegóły aktualności

Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego wydała 24 marca oświadczenie dotyczące działalności międzynarodowych firm branży HORECA w Rosji.

Oświadczenie:
 
Rosyjska inwazja na Ukrainę powoduje rosnące z dnia na dzień straty i cierpienia społeczeństwa ukraińskiego. Uważamy, że niezależnie od potępienia napaści przez rządy i narody większości krajów świata, niezbędne są konkretne działania mające na celu wywarcie presji ekonomicznej na Federację Rosyjską.
Takimi działaniami są różnorodne sankcje gospodarcze podejmowane przez rządy, międzynarodowe organizacje i korporacje prowadzące dotąd działalność na rynku rosyjskim. Z uznaniem obserwujemy, jak liczne organizacje branży HORECA wycofują się z prowadzenia działalności w Federacji Rosyjskiej.
Uważamy, że wszystkie międzynarodowe firmy branży hotelarskiej i gastronomicznej powinny zawiesić lub zlikwidować swoje operacje w Rosji.
Jest to jedyna konkretna forma nacisku ze strony naszej branży, która może przyczynić się do wygaszenia krwawego konfliktu na Ukrainie.
 
Newsletter

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij