IGHP zwraca się do wojewodów ws. stawek za noclegi dla uchodźców z Ukrainy

23.03.2022
  1. Strona główna
  2. Aktualności
  3. Szczegóły aktualności

Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego 21 marca zwróciła się do wszystkich wojewodów z prośbą o spotkania robocze w celu omówienia wysokości stawki dobowego świadczenia pieniężnego na jedną osobę w skategoryzowanych obiektach hotelarskich.

Główne postulaty Izby wymienione w piśmie do wojewodów:

▶ ustalając ww. stawki, należy uwzględnić trwającą od 2 lat pandemię, która poprzez administracyjne ograniczenia działalności w sposób szczególny dotknęła branżę hotelarską.

▶znaczące podwyżki cen energii i gazu, które sięgnęły nawet 800 proc. dodatkowo spowodowały bardzo trudną sytuację ekonomiczną hoteli, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę wciąż stosunkowo niski popyt na usługi hotelarskie.

▶nasze analizy poparte kalkulacjami wielu hoteli wykazały, że zaproponowana w rozporządzeniu minimalna stawka 40 zł na jedną osobę za nocleg z wyżywieniem nie pozwoli nawet na pokrycie podstawowych kosztów, które ponosi obiekt w związku z przyjęciem uchodźcy.

 

Pismo IGHP do wojewody mazowieckiego 21.03.2022

Newsletter

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij