I. Węgłowski i M. Mączyński w prestiżowym rankingu

28.12.2021
  1. Strona główna
  2. Aktualności
  3. Szczegóły aktualności

Marcin Mączyński, sekretarz generalny oraz Ireneusz Węgłowski, prezes IGHP zostali wyróżnieni w prestiżowym rankingu "100 najbardziej wpływowych osób w polskiej turystyce", który co roku przygotowuje redakcja waszaturystyka.pl.

Już po raz szósty została przedstawiona Lista 100 najbardziej wpływowych osób w polskiej turystyce. Jak co roku celem redakcji Waszej Turystyki jest wskazanie osób, które wywierają największy wpływ na turystykę w Polsce. 

Marcin Mączyński znalazł się na 14. miejscu rankingu.

Uzasadnienie:

"Lider w czasie kryzysu – obok Ireneusza Węgłowskiego – druga najważniejsza twarz tej organizacji. W ramach IGHP (ale nie tylko) dba o interesy hotelarzy, lobbuje na ich rzecz, co szczególnie ważne teraz, podczas pandemii. Co więcej, współpracując z innymi sektorami branży, walczy żarliwie o poprawę nie tylko sytuacji hotelarzy, ale całej turystyki.

Gdyby jego samochód mógł opowiadać, prawdopodobnie moglibyśmy wysłuchać bogatej opowieści o polskich drogach i polskim hotelarstwie. Ma na liczniku tysiące kilometrów zrobionych od hotelu do hotelu w ramach szkoleń i spotkań IGHP. Marcin Mączyński to prawdopodobnie cyborg hotelarstwa – nikt inny by nie wytrzymał takiego tempa.  

Bardzo aktywny, działa na rzecz poprawy kondycji branży i integracji przedstawicieli tego sektora. Jest filarem IGHP i dysponuje niespożytymi zasobami energii. To zdecydowanie najbardziej aktywny i skuteczny działacz hotelarski. Jako sekretarz generalny IGHP miał bezpośredni wpływ na wszystkie decyzje rządowe o pomocy dla hotelarzy. Spędził setki godzin na posiedzeniach rożnych gremiów w resortach, sejmie i senacie RP, aby walczyć o jak najbardziej korzystne warunki tej pomocy".

Ireneusz Węgłowski zajął 16. miejsce w rankingu.

Uzasadnienie:

"Jest przewodniczącym Rady Polskiej Organizacji Turystycznej, prezesem Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego, przewodniczącym rady nadzorczej Orbisu, słowem – najważniejszą postacią polskiego hotelarstwa. Tegoroczny wybór na przewodniczącego Rady POT potwierdził, że jest też jedną z najważniejszych postaci polskiej turystyki.

Ireneusz Węgłowski to ikona branży hotelarskiej, a przez to osoba mająca również ogromny wpływ na turystykę w naszym kraju. Jest cenionym fachowcem, specjalistą, bierze udział w wielu wydarzeniach branżowych, był wielokrotnie wyróżniany i nagradzany. W ramach IGHP (ale nie tylko) dba o interesy hotelarzy, lobbuje na ich rzecz, co ważne szczególnie teraz, podczas pandemii.

Izba co roku zwiększa swoją aktywność, nie tylko w zakresie negocjacji na rzecz branży ze stroną rządową, ale również poprzez przygotowanie bogatej oferty szkoleniowej i merytorycznej. Wydaje każdego miesiąca ważne raporty branżowe, które diagnozują sytuację w polskim hotelarstwie. W tym roku rozpoczął się też pierwszy etap projektu HotelYou. Jest to program lojalnościowy, który ma na celu popularyzację rezerwacji bezpośrednich".

https://www.waszaturystyka.pl/100-najbardziej-wplywowych-osob-w-polskiej-turystyce-2021/?fbclid=IwAR12QZR8BBu1os0oPO7umtGhwG_Qmhx6WFGjMg1DNn9aFEi_JxhQUwFo5g8

Newsletter

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij