I. Węgłowski oraz M. Mączyński wśród 100 najbardziej wpływowych osób w turystyce

29.12.2020
  1. Strona główna
  2. Aktualności
  3. Szczegóły aktualności

Prezes Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego Ireneusz Węgłowski oraz sekretarz generalny IGHP Marcin Mączyński po raz kolejny zostali wyróżnieni w rankingu "100 najbardziej wpływowych osób w polskiej turystyce" magazynu Wasza Turystyka.

Oto uzasadnienie jury rankingu:
 
Marcin Mączyński (miejsce nr 14):
Lider swojej organizacji w czasie kryzysu. Od jego początku aktywnie działa na rzecz integracji środowiska hotelarskiego oraz wraz z innymi organizacjami branżowymi lobbuje na rzecz rozwiązań korzystnych dla polskiej turystyki, hotelarstwa i gastronomii. Mając niespożyte siły nie tylko edukuje i konsoliduje hotele, ale skutecznie walczy o byt hotelarstwa w pandemii. Nie brakuje mu odwagi politycznej, a znana z poprzednich lat tytaniczna praca, którą wykonuje, w połączeniu z kondycją fizyczną i psychiczną, pomagają mu ratować polskich hotelarzy. Nie boi się efektywne nagłaśniać problemów umierającej turystyki w miastach podczas niezliczonych wideokonferencji.
Dzięki jego działaniom między innymi medialnym, prawie wszyscy w Polsce usłyszeli i przeczytali o problemach hotelarzy. IGHP jako pierwsza z organizacji branżowych podjęła próbę jakichkolwiek działań. A jej sekretarz generalny był twarzą tych wszystkich spotkań, szkoleń i negocjacji. Przez cały rok Mączyński stara się „wyrwać” stronie rządowej jakiekolwiek, najmniejsze choćby udogodnienia dla branży – możliwość żywienia gości hotelowych, otwarcie restauracji, otwarcie basenów.
 
Ireneusz Węgłowski (miejsce nr 18):
Prezes największej organizacji samorządowej hotelarzy, reprezentującej ich w wypracowywaniu rozwiązań rządowych, które mają pomóc w przejściu przez czas pandemii. Autorytet i jedna z ikon polskiej branży hotelarskiej. Ceniony fachowiec, specjalista, bierze udział w wielu wydarzeniach branżowych. Na zmianę z Marcinem Mączyńskim występuje jako twarz Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego, która mocno zaangażowała się w walkę o wsparcie dla branży hotelarskiej w dobie pandemii. Węgłowski uczestniczy w rozmowach ze stroną rządową oraz w pracach zespołu “branż zamkniętych”. Zarząd IGHP sumiennie i regularnie przygotowuje raporty o stanie rynku, prowadzi szkolenia, działania wspierające etc.
To dzięki między innymi staraniom IGHP środowisko hotelarskie przez cały rok, mimo dramatycznej sytuacji, jako jedno z nielicznych wypowiada się jednym głosem.
 
Pełny ranking jest dostepny na stronie: https://www.waszaturystyka.pl/100-najbardziej-wplywowych-osob-w-polskiej-turystyce-2020/?fbclid=IwAR0Y4qH_xDiP08fzbMWMjyVFKxd65jKo8h9pHi9Tx5lLgTAkSjgmTw_pEUo
 
Newsletter

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij