IGHP zwraca się do premiera ws. przedstawienia rządowych form pomocy dla branży

18.12.2020
  1. Strona główna
  2. Aktualności
  3. Szczegóły aktualności
Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego skierowała 18 grudnia pismo do premiera Mateusza Morawieckiego w związku z zamknięciem hoteli od 28 grudnia, w którym żąda przedstawienia rządowych form pomocy mających zapobiec dalszym zwolnieniom pracowników i upadłościom przedsiębiorstw hotelarskich jak i współpracujących z nimi firm.

IGHP podkreśla, że w niedawno uchwalonej Tarczy 6.0 branża hotelowa nie otrzymała realnego wsparcia finansowego. Obowiązkiem państwa, w konsekwencji zatrzymania działalności gospodarczej decyzją administracyjną, jest zapewnienie utrzymania miejsc pracy i zagwarantowanie przetrwania firm. Przedsiębiorcy muszą niezwłocznie otrzymać konkretne i wiarygodne informacje dotyczące zaplanowanej przez rząd pomocy, bo już dzisiaj podejmują decyzje biznesowe dotyczące przyszłości swoich firm, w tym decyzje utrzymania lub nie stanowisk pracy - czytamy w piśmie do premiera.

Z treścią pisma można się zapoznać, klikając w poniższy link:

 

Pismo IGHP do premiera RP 18.12.2020

Newsletter

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij