Pismo IGHP do premiera Mateusza Morawieckiego

23.10.2020
  1. Strona główna
  2. Aktualności
  3. Szczegóły aktualności

IGHP złożyła pismo do premiera Mateusza Morawieckiego o uwzględnienie postulatu Izby, który służy zapewnieniu bezpiecznych warunków przebywania poza miejscem zamieszkania.

Pismo IGHP do premiera RP 23.10.2020

 

 

TREŚĆ:

Pan Mateusz Morawiecki

                                                                                             Prezes Rady Ministrów

                                                                                             Warszawa

Szanowny Panie Premierze,

Z doniesień medialnych dowiedzieliśmy się, że może zostać wprowadzony zakaz działalności restauracji i barów na terenie Polski, włączając w to gastronomię hotelową. Pozwalamy sobie powtórzyć naszą argumentację z pisma wysłanego do Pana w dniu 30.04.br, w którym zwracaliśmy uwagę, że: „…bezpieczniejsza jest obsługa gości w restauracji hotelowej przy zachowaniu reżimu sanitarnego, zachowaniu odległości między osobami i innych ograniczeń, niż umożliwienie im szukania wyżywienia poza hotelem.” Po półrocznym okresie funkcjonowania w zaostrzonym reżimie sanitarnym hotele wyspecjalizowały się w bezpiecznej obsłudze gastronomicznej, bez której funkcjonowanie naszych obiektów jest ułomne. Powszechnie zostały wdrożone standardy sanitarne opracowane przez IGHP, Ministerstwo Rozwoju, GIS i POT. Frekwencja obecnie we wszystkich hotelach jest tak niewielka, że nie ma niebezpieczeństwa naruszenia wymaganego dystansu społecznego w restauracjach hotelowych.

Apelujemy do Pana Premiera o uwzględnienie naszego postulatu, który służy zapewnieniu bezpiecznych warunków przebywania poza miejscem zamieszkania.

 

Z poważaniem,

Za zarząd IGHP:

 

/-/ Ireneusz Węgłowski

     Prezes IGHP

Newsletter

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij