Skuteczna interwencja IGHP ws. basenów w hotelach!

17.10.2020
  1. Strona główna
  2. Aktualności
  3. Szczegóły aktualności

Działalność basenów, siłowni i centrów fitness w hotelach jest dozwolona dla gości zarówno w strefie żółtej, jak i czerwonej! Dzięki silnej argumentacji Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego udało się przekonać stronę rządową, by nie zakazywać prowadzenia tych obszarów działalności w hotelach od 17 października. Od tego dnia obowiązują w Polsce nowe obostrzenia związane z epidemią koronawirusa, wprowadzone Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 16.10.2020.

W związku z planowanymi przez rząd nowymi obostrzeniami dotyczącymi zamknięcia basenów od 17 października, w piątek 16 października Marcin Mączyński, sekretarz generalny IGHP odbył telekonferencję z wiceministrem Andrzejem Gutem-Mostowym i kierownictwem Departamentu Turystyki w Ministerstwie Rozwoju. Izba z całą mocą zaapelowała, by nie zakazywać możliwości korzystania z basenów hotelowych przez gości.

Argumentacja IGHP okazała się skuteczna. W Rozporządzeniu Rady Ministrów z 16.10.2020 działalność basenów, siłowni i centrów fitness w hotelach została dopuszczona zarówno w strefie żółtej, jak i czerwonej dla gości, których pobyt wynosi co najmniej jedną dobę hotelową.

- Jesteśmy bardzo wdzięczni panu ministrowi Andrzejowi Gutowi-Mostowemu oraz kierownictwu Departamentu Turystyki w Ministerstwie Rozwoju za wsparcie branży hotelarskiej w kwestii funkcjonowania basenów w hotelach po wprowadzeniu nowych obostrzeń - mówi Marcin Mączyński, sekretarz generalny IGHP.

Wytyczne dla branż znajdują się pod linkiem: https://www.gov.pl/web/koronawirus/regionalne-obostrzenia-dla-wybranych-powiatow?fbclid=IwAR1yZmqVL8iRvfUhmsvdpckr3g9r1fMaSOqP-XkPzRijAiBhmmofYjekA_Y

Rozporządzenie RM z 16.10.2020

Newsletter

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij