Rząd łagodzi obostrzenia związane z epidemią koronawirusa

25.07.2020
  1. Strona główna
  2. Aktualności
  3. Szczegóły aktualności

Rozporządzenie Rady Ministrów obowiązujące od 25 lipca skraca dystans społeczny z 2 m do 1,5 m. Więcej osób będzie mogło wziąć udział w konferencjach i targach. Zniesiony został również limit osób korzystających z basenów, a w aquaparkach dopuszczone będzie 75-proc. obłożenie.

Rząd RP wydał rozporządzenie, które łagodzi obostrzenia związane z rozszerzaniem się epidemii Covid-19. Złagodzone zostały zasady dystansu społecznego, który został skrócony do 1,5 m. Wciąż należy zakrywać nos i usta miejscach publicznych, a w restauracji można zdjąć maskę dopiero po zajęciu miejsca przy stoliku i podczas spożywania posiłków.

Zmiany dotyczą również zasad korzystania z basenów i aquaparków. Rozporządzenie znosi ograniczenia liczby osób, które mogą przebywać na basenach, zarówno na  torze i w obiekcie. Limity wciąż jednak obowiązują w aquaparkach. Zgodnie z nowym rozporządzeniem, może z nich korzystać nie więcej osób niż 75 proc. obłożenia obiektu.

Zgodnie z nowym rozporządzeniem dopuszczalne jest prowadzenie działalności związanej z organizacją, promocją lub zarządzaniem imprezami, takimi jak targi, wystawy, kongresy, konferencje czy spotkania. Warunkiem jest zapewnienie, by w miejscu odbywania się imprezy znajdowała się nie więcej niż jedna osoba na 2,5 metra kwadratowego. We wcześniejszym rozporządzeniu z 19 czerwca są to 4 metry kwadratowe.

Z treścią Rozporządzenia Rady Ministrów można zapoznać się pod linkiem https://www.gov.pl/attachment/1aa51661-79c8-4cdd-bc23-b85172338151

Aktualne informacje o zasadach i ograniczeniach związanych epidemią SARS-CoV-2 można znaleźć na stronie https://www.gov.pl/web/koronawirus/aktualne-zasady-i-ograniczenia

Newsletter

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij