IGHP apeluje do premiera RP o zniesienie obostrzeń dot. restauracji hotelowych

30.04.2020
  1. Strona główna
  2. Aktualności
  3. Szczegóły aktualności

W projekcie Rozporządzenia Rady Ministrów z 30 kwietnia znalazły się zapisy rozbieżne z udostępnionymi publicznie wczoraj (29 kwietnia) wytycznymi Ministerstwa Rozwoju dotyczącymi działalności gastronomii hotelowej. IGHP niezwłocznie po zapoznaniu się z projektem przepisów wystosowała pismo do premiera Mateusza Morawieckiego z apelem o wprowadzenie odpowiednich zmian do projektu Rozporządzenia, które uwolnią gastronomię hotelową dla gości, przy zachowaniu najwyższych zasad bezpieczeństwa.

Zdaniem IGHP, bezpieczniejsza jest obsługa gości w restauracji hotelowej przy stosowaniu reżimu sanitarnego, zachowaniu odległości między osobami i innych ograniczeń, niż umożliwienie im szukania wyżywienia poza hotelem. Według Izby, usługa room serwisu hotelowego nie zaspokoi potrzeb gości w tym zakresie, więc dopuszczenie osób trzecich dostarczających posiłki dla gości, stwarzać będzie dodatkowe ryzyko niezachowania dystansu społecznego na terenie hotelu. Większość obiektów, nie czekając na przepisy, już wypracowała właściwe procedury dla zachowania bezpieczeństwa gości i pracowników hoteli. IGHP jest przekonana, że otwarcie restauracji dla gości hotelowych ograniczy ryzyko w stosunku to tego, które towarzyszy korzystaniu z zewnętrznych punktów gastronomicznych sprzedających na wynos.

Pełna treść pisma IGHP do premiera RP z 30.04.2020

Newsletter

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij