Wytyczne MR i GIS dotyczące funkcjonowania hoteli w trakcie epidemii COVID-19

29.04.2020
  1. Strona główna
  2. Aktualności
  3. Szczegóły aktualności

Ministerstwo Rozwoju w konsultacji z Głównym Inspektoratem Sanitarnym przygotowało wytyczne dotyczące funkcjonowania hoteli, obiektów, pensjonatów w trakcie epidemii COVID-19 w Polsce. W pracach nad dokumentem brali udział partnerzy branżowi, w tym IGHP.

– Jesteśmy zadowoleni, że branża hotelarska otrzymała konkretne wytyczne, które pozwolą nam funkcjonować w czasie epidemii od 4 maja, w taki sposób, by zapewnić maksymalne bezpieczeństwo gościom i naszym pracownikom. Dużym sukcesem konsultacji dotyczących wytycznych jest otwarcie gastronomii w hotelach dla gości oraz możliwość wynajmu sal konferencyjnych przy zachowaniu odpowiednich rygorów – mówi Ireneusz Węgłowski, prezes IGHP. – Apelujemy do branży hotelarskiej, by podporządkowała się wszystkim wytycznym, dzięki czemu hotele będą mogły przyjmować gości, minimalizując ryzyko zarażenia koronawirusem – podkreśla prezes Izby.

Szczegółowe wytyczne znajdują się na stronie: https://www.gov.pl/web/rozwoj/hotele-i-inne-miejsca-noclegowe

 

Newsletter

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij