Działania IGHP związane z pandemią koronawirusa - stan na 16.03

16.03.2020
  1. Strona główna
  2. Aktualności
  3. Szczegóły aktualności

Przedstawiamy najważniejsze informacje związane z wpływem koronawirusa na branżę hotelarską i podsumowujemy działania IGHP z 16 marca.

1. Z sukcesem - choć nie bez przeszkód - wdrożyliśmy zdalny sposób komunikacji z członkami Izby. Dzisiaj odbyło się pierwsze spotkanie online, w którym wzięło udział ponad 120 osób z hoteli członkowskich. Przez dwie godziny od g. 12:30 Marcin Mączyński, sekretarz generalny IGHP odpowiadał na pytania naszych członków. A wśród ważnych dla hotelarzy tematów był ZUS i kwestia płatności składek, Booking.com, podatek od nieruchomości, kwestie pracownicze, OZZ i abonament RTV, kwestie opłat za śmieci, kwarantanna w hotelu, czy zwrot zadatków.

2. Kielce i Kraków – odbyły się dwa pierwsze wideospotkania hotelarzy w regionach z IGHP. Uczestniczyło w nich łącznie 100 hotelarzy, również z hoteli niezrzeszonych w Izbie. Jutro 17.03 rozmowy online będą dostępne dla hotelarzy z Zakopanego i Podhala oraz z Katowic i woj. śląskiego. 18.03 Wrocław,  Karpacz i cały Dolny Śląsk. Wkrótce kolejne miasta. By uzyskać dostęp do wideoczatu, należy napisać do Izby na adres ighp@ighp.pl.

3. Sekretarz generalny IGHP uczestniczył (wirtualnie) w kolejnym spotkaniu sztabu kryzysowego ws. specustawy m.in. z sekretarzem stanu w Ministerstwie Rozwoju odpowiedzialnym za turystykę Andrzejem Gut-Mostowym. Uczestnicy omówili status prac nad rządowym pakietem ustaw osłonowych dla przedsiębiorców naszej branży. Istnieje duża szansa, że rząd zajmie się tą sprawą na jutrzejszym posiedzeniu.

4. Wideoczat Rafała Krzyckiego, Horeca Radio z Marcinem Mączyńskim zakończył dzisiaj nasz intensywny dzień w IGHP. W rozmowie uczestniczyło około 300 osób.

Newsletter

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij