Działania IGHP związane z pandemią koronawirusa - stan na 13.03

13.03.2020
  1. Strona główna
  2. Aktualności
  3. Szczegóły aktualności
Sytuacja zmienia się w zawrotnym tempie. Przedstawiamy najważniejsze informacje związane z wpływem koronawirusa na hotele i podsumowujemy dzienne działania IGHP.
1. wprowadzenie w Polsce stanu zagrożenia epidemicznego – co to konkretnie oznacza dla hoteli? Rozporządzenie tego nie precyzuje, więc natychmiast po ogłoszeniu zwróciliśmy się do Ministerstwa Rozwoju z prośbą o pilne wyjaśnienie, w jaki sposób ma być traktowana restauracja hotelowa i w jaki sposób hotelarze mają serwować posiłki gościom w hotelu?
 
2. Spotkania regionalne IGHP z hotelarzami – doprecyzowanie: z przyczyn oczywistych będą odbywały się online. W poniedziałek Kielce i Kraków. Szczegóły wkrótce.
 
3. 13.03 otrzymaliśmy do konsultacji Projekt rozporządzenia Ministra Finansów zmieniającego rozporządzenie w sprawie udzielania przez Bank Gospodarstwa Krajowego pomocy de minimis w formie gwarancji spłaty kredytów. Tak więc pracujemy nad tym tematem również w tej chwili.
Newsletter

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij