Wyniki ankiety IGHP wśród hotelarzy dot. wpływu koronawirusa

10.03.2020
  1. Strona główna
  2. Aktualności
  3. Szczegóły aktualności

Z ankiety przeprowadzonej w marcu przez IGHP wynika, że w I kwartale 2020 roku, blisko 30% hoteli odnotowało anulacje na poziomie powyżej 50%, w tym aż 18% hoteli na poziomie powyżej 70%, a w 1% hoteli anulacje osiągnęły 100%.

W stosunku do tego samego okresu w roku ubiegłym rezerwacje spadły o ponad 50% w blisko 37% obiektów, w tym w 17,4%, gdzie spadek rezerwacji wyniósł ponad 70% - wynika z ankiety IGHP.

Według respondentów, prognozowany spadek obłożenia w pierwszym półroczu br. powyżej 50% dotyczy blisko 20% hoteli, w tym 11% przewiduje spadki ponad 70-procentowe.

Ponad 44% anulacji to rezygnacje grupowe, a 38% biznesowe.

Najwięcej obiektów biorących udział w ankiecie znajduje się w woj. małopolskim i mazowieckim, następnie dolnośląskim, kujawsko-pomorskim i łódzkim. Blisko 60% stanowią obiekty biznesowe.

423 respondentów wzięło udział w ankiecie IGHP dotyczącej wpływu koronawirusa na polską branżę hotelarską. Wyniki obejmują dane na 9 marca br. godz. 10.

Dziękujemy za tak liczny udział w ankiecie IGHP. Dzięki wysokiej frekwencji uzyskaliśmy wiarygodne wyniki, z których korzystamy w rozmowach z rządem związanych z wpływem koronawirusa na branżę.

Newsletter

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij