Qubus Hotel wraca do Katowic z całkowicie nowym konceptem hotelowym

28.11.2019
  1. Strona główna
  2. Aktualności
  3. Szczegóły aktualności

Po 3 latach jedna z największych polskich sieci hotelowych wraca do Katowic z nową inwestycją. Do tej pory w centrach dużych polskich miast Qubus Hotel aktywnie zarządzała 11 obiektami. Nowa inwestycja będzie zatem już 12 obiektem tej marki. Rozpoczęcie prac budowlanych nastąpi jeszcze w listopadzie tego roku, a ich koniec planowany jest na kwiecień 2021 roku.

- Katowice jako serce aglomeracji śląskiej są bardzo dobrym miejscem na inwestycję. Zdajemy sobie z tego sprawę, bowiem przez 13 lat efektywnie rozwijaliśmy na tym rynku nasz obiekt Qubus Hotel Prestige Katowice. Przyjazna polityka inwestycyjna włodarzy miasta oraz otwartość we współpracy sprawiają, że z radością wracamy do Katowic z nowym konceptem. Jesteśmy też wdzięczni władzom miasta za wsparcie, które tylko umocniło nasze odczucie, że miasto chce, by Qubus Hotel wrócił – mówi Artur Hajduk, prezes sieci Qubus Hotel.

4* Qubus Hotel Katowice zlokalizowany będzie w centrum miasta przy ulicy Moniuszki. Inwestycję poprowadzi firma Hotel Inwest, projekt hotelu wykonała Pracownia Architektoniczna Czora&Czora, natomiast designem zajmie się studio architektury wnętrz MIXD.

- W nowym hotelu skoncentrujemy się na ekorozwiązaniach i wyjątkowym designie, w taki sposób, aby za niecałe 18 miesięcy zaproponować Gościom wyjątkowo przyjazny dla interakcji społecznych i odpoczynku obiekt biznesowy. Również lokalizacja została wybrana z myślą o wygodzie naszych przyszłych Gości. Zależało nam na tym, aby nowy hotel znajdował się w pobliżu najistotniejszych urzędów, centrów biznesowych i atrakcji turystycznych – mówi Artur Hajduk, prezes sieci Qubus Hotel.

Planowana powierzchnia całkowita Qubus Hotel Katowice to 5500 m2. W tej nowoczesnej i komfortowej przestrzeni obiekt zaoferuje 97 pokojów. Inwestorzy pomyśleli także o klimatycznym lobby, eleganckiej restauracji z barem oraz o salach bankietowo-konferencyjnych i strefie fitness. W hotelu zaprojektowany został także zielony taras z widokiem na rzekę Rawę, a dla wygody zmotoryzowanych Gości powstanie garaż podziemny.

- W tym momencie dopracowujemy szczegóły dotyczące materiałów wykończeniowych, testujemy trwałość zaproponowanych nam przez architektów rozwiązań. Do budowy i aranżacji użyjemy biodegradowalnych oraz odnawialnych materiałów i tworzyw – dodaje Maciej Pabisz, dyrektor operacyjny Qubus Hotel – bardzo ważna jest dla nas atmosfera w nowym hotelu. Widzimy, jak zmieniają się globalne trendy hotelowe i co za tym idzie rosną wymagania Gości, dlatego projektując Qubus Hotel Katowice zwracamy ogromną uwagę na to, by był on naprawdę przyjazny i w pewien sposób prospołeczny. Aranżując przestrzeń, skorzystamy zatem z mebli i dodatków od polskich producentów, nawiążemy współpracę z miejscowymi artystami i w ten sposób zaproponujemy naprawdę przyjazny, kameralny hotel biznesowy.

Qubus Hotel to jedna z największych polskich marek hoteli biznesowych. Na rynku funkcjonuje ponad 20 lat, stale rozwijając swoje 3 i 4* hotele. Marka koncentruje się na zapewnieniu swoim Gościom nie tylko najwyższej jakości usług, ale także daje możliwość komfortowego wypoczynku w przyjaznych dla Gości przestrzeniach hotelowych. Qubus Hotel to także centra biznesowe z profesjonalnym zapleczem konferencyjnym, które rocznie odwiedza ponad pół miliona Gości.

Newsletter

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij