HOTREC: Hotelarstwo podstawą zrównoważonego rozwoju turystyki w Europie

18.11.2019
  1. Strona główna
  2. Aktualności
  3. Szczegóły aktualności

HOTREC zaprezentował w Parlamencie Europejskim raport, w którym rekomenduje instytucjom UE 5 kluczowych priorytetów na lata 2019-2024. W wydarzeniu wzięli udział m.in. komisarz Elżbieta Bieńkowska, odpowiedzialna za rynek wewnętrzny, przemysł, przedsiębiorczość i MŚP, wiceprzewodnicząca Parlamentu Europejskiego Dita Charanzova, europoseł Istvan Ujhelyi oraz będąca gospodarzem spotkania eurodeputowana Cláudia Monteiro de Aguiar, wiceprezes SME Europe.

HOTREC wezwał instytucje europejskie do podtrzymania współpracy na rzecz budowania innowacyjnego i zrównoważonego sektora turystyki.

- Branża hotelarska odgrywa ważną rolę w globalnym sukcesie turystyki europejskiej. Liczymy na dalszą współpracę z naszymi partnerami w HOTREC, by sprostać wyzwaniom, przed którymi stoi branża i zapewnić jej zrównoważony rozwój w przyszłości - skomentowała komisarz Elżbieta Bieńkowska.

- Dzięki 11,9 milionom pracowników i 1,6 milionom nowych miejsc pracy utworzonych w ciągu 4 lat branża hotelarska jest motorem napędowym dla gospodarki UE. Nasza Biała Księga zawiera zalecenia dla decydentów UE w zakresie zwiększenia poziomu zatrudnienia w branży, wykorzystania potencjału wzrostu i innowacji, które sprawią, że sektor hotelarsko-gastronomiczny stanie się kamieniem węgielnym zrównoważonego rozwoju turystyki w Europie - powiedział Jens Zimmer Christensen, prezes HOTREC.

- Turystyka jest ważnym sektorem europejskiej gospodarki i generuje znaczącą liczbę miejsc pracy. Turystyka tworzy również poczucie wspólnej europejskiej tożsamości i promuje wzajemne zrozumienie w UE. Dlatego jestem zdecydowana kontynuować pracę na rzecz rozwoju zrównoważonego i innowacyjnego sektora turystyki i oczekuję kontynuacji współpracy z HOTREC - powiedziała eurodeputowana Cláudia Monteiro de Aguiar.

Biała Księga HOTREC określa 5 kluczowych priorytetów dla Parlamentu Europejskiego nowej kadencji:

  1. Dalsze wyrównywanie szans na rynku usług noclegowych i usług gastronomicznych w świetle szybkiej profesjonalizacji dostawców korzystających z platform sharing economy.
  2. Modyfikacja regulacji prawnych UE dotyczących odpowiedzialności platform internetowych, odpowiadająca wzrastającemu ich znaczeniu na rynku turystycznym - dyrektywa dotycząca handlu elektronicznego.
  3. Program poprawy regulacji prawnych, w którym Unia Europejska koncentrować się będzie na problemach ponadnarodowych i specyfice sektora turystyki i hotelarstwa.
  4. Wspieranie lokalnych inicjatyw organizacji społecznych w zakresie odżywiania, kierowanych do przedsiębiorstw gastronomicznych zamiast unifikacji tej działalności na poziomie europejskim.
  5. Działanie na rzecz podjęcia przez UE konkretnych kroków zapobiegających brakom wykwalifikowanej kadry dla sektora turystyki.
Newsletter

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij