O turystyce i hotelarstwie w Suwałkach

29.10.2019
  1. Strona główna
  2. Aktualności
  3. Szczegóły aktualności

IV Forum Biznesowe Pogranicza, tym razem poświęcone turystyce, odbyło się 24 i 25 października w Parku Naukowo-Technologicznym w Suwałkach. Eksperci mówili o szansach i zagrożeniach dla rozwoju turystyki, w tym hotelarstwa. Partnerem Wspierającym wydarzenia była IGHP.

„Tourism–Industry–Hotels” – taką nazwę w tym roku nosiło wydarzenie w Suwałkach, które przyciągnęło liczne grono samorządowców, naukowców i przedsiębiorców z branży hotelarskiej, turystycznej i gastronomicznej z Polski, Litwy, Białorusi i Rosji. Gośćmi specjalnymi byli Aleksander Doba, polski podróżnik i kajakarz oraz Jakub Porada, popularny dziennikarz telewizyjny.

Forum wypełniły debaty poświęcone potencjałowi turystycznemu pogranicza, turystyce zrównoważonej i sanatoryjnej oraz turystyce kongresowej i eventowej, a także panele dyskusyjne poświęcone zasadom organizacji imprez turystycznych w świetle zmian ustawowych, źródłom finansowania przedsiębiorstw turystycznych oraz nowym produktom w ubezpieczeniach turystycznych. Imprezie towarzyszyły targi wystawców związanych z branżą turystyczną.

Oprócz ciekawych dyskusji miały miejsce wystąpienia ekspertów. Wśród prelegentów był m.in. Krzysztof Szadurski, wiceprezes IGHP, który mówił o turystyce zrównoważonej i turystyce kulturowej jako pomyśle na rozwój turystyki w regionie pogranicza. Wiceprezes Izby, uczestniczył również w panelu „Czy turystyka kongresowa i eventowa daje szanse na zwiększenie napływu turystów do mniejszych miast pogranicza?”.

Newsletter

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij