IGHP proponuje złagodzenie restrykcyjnych ograniczeń w spotkaniach przemysłu medycznego

16.10.2019
  1. Strona główna
  2. Aktualności
  3. Szczegóły aktualności

IGHP jest przeciwna surowym ograniczeniom INFARMY w obszarze spotkań sektora medycznego, które dotyczą certyfikacji wydarzeń naukowych, m.in. ze względu na atrakcyjne turystycznie położenie hoteli. O nowych regulacjach w kontekście branży hotelarskiej i możliwych rozwiązaniach korzystnych dla hotelarzy dyskutowali podczas konferencji Hotel Meeting 14 października w Warszawie Ireneusz Węgłowski, prezes IGHP i Anna Kacprzyk, manager ds. innowacji i public affairs Związku Pracodawców Innowacyjnych Firm Farmaceutycznych INFARMA. Panel prowadziła Katarzyna Cioch, wiceprezes zarządu ds. nauki i rozwoju Stowarzyszenia Konferencje i Kongresy w Polsce.

W trakcie tegorocznej konferencji Hotel Meeting miało miejsce 11 prezentacji, 3 panele dyskusyjne, 14 warsztatów i 1250 spotkań biznesowych. W wydarzeniu uczestniczyło ponad 400 hotelarzy z całej Polski. Pierwszym panelem konferencji była dyskusja na temat przyszłości spotkań sektora medycznego. Uczestnicy omówili nowe regulacje przemysłu farmaceutycznego w kontekście branży hotelarskiej.

Związek Pracodawców Innowacyjnych Firm Farmaceutycznych INFARMA certyfikuje wydarzenia medyczne od 2017 roku. Pierwszy rok był pilotażem z pięcioma kryteriami, od 1 stycznia 2018 roku certyfikacja jest obligatoryjna. Od 1 stycznia 2020 roku – po zakończeniu obecnego pilotażu - zacznie obowiązywać szóste, kontrowersyjne dla hotelarzy kryterium, dotyczące certyfikacji obiektu ze względu na jego lokalizację geograficzną.

– Zagrożeniem dla rynku hotelarskiego jest restrykcyjna regulacja dotycząca obiektów hotelarskich. Hotele położone w atrakcyjnych turystycznie miejscowościach i regionach mogą zostać pozbawione możliwości organizacji wydarzeń, typu sympozja czy konferencje naukowe - powiedział w trakcie dyskusji Ireneusz Węgłowski, prezes IGHP. Dodał, że dla każdego hotelu, który dotychczas organizował eventy właśnie dla tego segmentu rynku, będzie to odczuwalna utrata przychodów.

Prezes Izby zaapelował, by rozważyć możliwość uwzględnienia sezonowości w kurortach, co nie przekreślałoby hoteli górskich i nadmorskich jako miejsc organizacji konferencji medycznych. Zgodnie z proponowaną zasadą, hotele położone na wybrzeżu miałyby ograniczenia w organizacji imprez w sezonie letnim, a hotele w rejonach górskich - w sezonie szczytu zimowego.

- Apeluję do INFARMY o ponowne przyjrzenie się nowym regulacjom. Dołóżmy starań, aby przyjąć takie rozwiązania, które przyniosą jak najmniej szkody, spełniając jednocześnie zakładane cele. Branża farmaceutyczna jest branżą regulowaną. Hotelarska również. Wiemy, że przy rosnącej konkurencji nie jest łatwo prowadzić dzisiaj biznes. By mógł on osiągać sukces, potrzebuje trochę więcej swobody działania, oczywiście dbając o to, by były one odpowiedzialne i zgodne ze standardami. Jesteśmy chętni do rozmowy jako branża. Popatrzmy wspólnie, jak można zrealizować cele INFARMY tak, by były one mniej dotkliwe dla hotelarzy – stwierdził prezes IGHP.

Dr Anna Kasprzyk, przedstawiciel INFARMY na zakończenie dyskusji powiedziała, że związek bierze pod uwagę głosy otoczenia i przyjmuje uwagi. Nie wykluczyła, że system certyfikacji może zostać udoskonalony. IGHP zobowiązała się do przedstawienia konkretnych dat definiujących sezonowość w kurortach.

Przez cały dzień konferencji Hotel Meeting 2019 równocześnie w kilku salach odbywały się demonstracyjne, 80-minutowe wersje warsztatów, w tym 6 szkoleń IGHP. Była to niepowtarzalna okazja sprawdzenia na żywo, w jaki sposób trenerzy prowadzą zajęcia.

Hotel Meeting to konferencja przygotowywana przez hotelarzy dla hotelarzy, podczas której eksperci i praktycy branży hotelarskiej mają okazję, by wymienić się wiedzą i doświadczeniem oraz dyskutować na ważne, zawodowe tematy. IGHP była patronem wydarzenia.

Newsletter

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij