IGHP na obchodach Światowego Dnia Turystyki

01.10.2019
  1. Strona główna
  2. Aktualności
  3. Szczegóły aktualności

Wiceprezes Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego Krzysztof Szadurski wziął udział w roli eksperta w konferencji „Turystyka i miejsca pracy – lepsza przyszłość dla wszystkich”, która odbyła się 27 września na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Wydarzenie było elementem ogólnopolskich obchodów Światowego Dnia Turystyki, które zorganizowali Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Polska Organizacja Turystyczna.

Krzysztof Szadurski uczestniczył w panelu „Praca w turystyce – wpływ nowych trendów”. Wraz z Dominikiem Borkiem, zastępcą dyrektora Departamentu Turystyki w MSiT, Michałem Fijołem, członkiem zarządu PLL LOT, Ryszardem Skotnicznym, właścicielem Dworu Kombornia Hotel&SPA, Markiem Wnukowiczem, członkiem zarządu Term Bania oraz Adamem Rybickim, wiceprezesem Uzdrowiska Ustroń debatowali o ekonomii współdzielenia jako nowym trendzie w turystyce oraz o postępie technologicznym i jego wpływie na pracę w branży.

- Ekonomia współdzielenia odbiegła od korzeni i dzisiaj jest profesjonalnym biznesem. Jeżeli mamy do czynienia właśnie z taką profesjonalną działalnością przedsiębiorców, którzy wykorzystują mieszkania a nie lokale użytkowe, to jest to zdaniem IGHP nieuczciwa konkurencja – podkreślił Krzysztof Szadurski, wiceprezes IGHP.

W drugiej części dyskusji Krzysztof Szadurski zwrócił uwagę na coraz większy wpływ technologii na pracę w turystyce. – W dalszej perspektywie postęp technologiczny na rynku pracy marginalizuje człowieka w procesach biznesowych, gdyż jest on coraz bardziej zastępowany przez maszyny – powiedział. Dodał jednak, że w przypadku hotelarstwa w Polsce obserwuje się dzisiaj boom inwestycyjny, który powoduje wzrost zatrudnienia.

Uczestnicy konferencji dyskutowali również o takich inicjatywach jak „Weekend za pół ceny” czy „Polskie Marki Turystyczne”. Tematem rozmów było także wsparcie oddolnych proekologicznych inicjatyw, wpływ nowych technologii na zatrudnienia w turystyce i to w jakim stopniu aplikacje mobilne mogą zastąpić ludzi w turystyce oraz certyfikacji kwalifikacji w turystyce, która w połączeniu z autentyczną gościnnością jest pomocna w ujednoliceniu standardów i wymagań w stosunku do przedsiębiorców. 

Newsletter

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij