O opłatach za prawa autorskie i pokrewne na spotkaniach regionalnych hotelarzy

27.08.2019
  1. Strona główna
  2. Aktualności
  3. Szczegóły aktualności

Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego organizuje we wrześniu 15 spotkań hotelarzy w różnych miastach Polski. Ich głównym tematem będą opłaty za prawa autorskie i pokrewne. W wydarzeniach mogą wziąć udział wszyscy hotelarze, również z hoteli niezrzeszonych w Izbie. Wstęp jest bezpłatny.

Spotkaniem 3 września w Krakowie rozpoczyna się jesienny cykl regionalnych spotkań hotelarzy. Inicjatywa IGHP jest skierowana do wszystkich przedstawicieli hoteli, również tych, które nie są członkami Izby. – Zależy nam, by jednoczyć środowisko hotelarskie w regionach. Hotelarze, którzy na co dzień konkurują ze sobą, w kluczowych sprawach dla branży powinni mówić jednym głosem. Zależy nam nie tylko na nawiązywaniu relacji, lecz także na przekazywaniu merytorycznej wiedzy, która pozwoli z sukcesem prowadzić przedsiębiorstwa hotelarskie – mówi Marcin Mączyński, sekretarz generalny IGHP.

Tematem przewodnim wrześniowych spotkań będą opłaty za prawa autorskie i pokrewne. – Każdego tygodnia w różnych grupach dyskusyjnych pojawiają się pytania hotelarzy o kwestię opłat za prawa autorskie i pokrewne. Płacić czy nie płacić? Jeśli tak, to komu? Na naszym spotkaniu rozwiejemy wszelkie wątpliwości na ten temat – tłumaczy Marcin Mączyński.

W trakcie spotkania hotelarze dowiedzą się więcej na temat wyroku sądu pierwszej instancji w procesie zaskarżenia przez IGHP wysokości opłat należnych OZZ-om. Będzie to wstęp do wystąpienia „Telewizja i muzyka w hotelu – komu trzeba zapłacić i ile”, po której przedstawiciel IGHP odpowie na wszelkie pytania związane z tą kwestią.

By zapewnić wszystkim hotelarzom równy dostęp do wiedzy, IGHP zdecydowała się nie pobierać opłat za udział w spotkaniu. Z uwagi, że liczba miejsc jest ograniczona, decyduje koleność zgłoszczeń. Zapisy odbywają się mailowo: anna.koltan@ighp.pl lub telefonicznie 22 251 79 11.

Harmonogram spotkań:

3.09 Kraków

4.09 Katowice

5.09 Łódź

9.09 Wrocław

10.09 Karpacz

11.09 Poznań oraz Bydgoszcz

12.09 Kielce

13.09 Lublin

17.09 Rzeszów

24.09 Gdańsk

25.09 Olsztyn

27.09 Białystok oraz Warszawa

30.09 Kołobrzeg

Newsletter

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij