Zapraszamy na otwarte Mistrzostwa Polski w Grillowaniu i BBQ

24.07.2019
  1. Strona główna
  2. Aktualności
  3. Szczegóły aktualności

Po raz pierwszy w Polsce w dniach 13-14 sierpnia odbędą się Otwarte Mistrzostwa w Grillowaniu i BBQ pod hasłem „Grill natury smak”. Gospodarzem zawodów będzie Hotel i Park Rozrywki Julinek w Lesznie. Na zwycięzców czeka tytuł mistrza i nagroda pieniężna oraz zaproszenie na konkurs World Food Championship, Jack Daniels World Championship and the American Royal w 2020 roku.

W połowie września w Hotelu i Parku Rozrywki Julinek w Lesznie najlepsze zespoły z Polski i z zagranicy  będą rywalizować o tytuł Mistrza Polski BBQ 2019. Aby wziąć udział w mistrzostwach „Grill natury smak” należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie. Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 15 sierpnia
2019 r.

W trakcie mistrzostw zespoły złożone z szefów i kucharzy pomocników będą musiały przygotować na grillu potrawy w czterech głównych kategoriach: kurczak, żeberka wieprzowe, łopatka wieprzowa oraz mostek wołowy. Uczestnicy będą mogli rywalizować również w dodatkowych kategoriach: sos, deser oraz danie narodowe. Przygotowane mięsa i potrawy będą oceniane przez profesjonalne jury. W trakcie mistrzostw będzie odbywał się także konkurs publiczności, która po degustacji potraw, będzie je oceniać.

Najlepszy zespół otrzyma tytuł Mistrza Polski BBQ 2019, nagrodę pieniężną w wysokości 18 tys. złotych oraz zaproszenie na prestiżowy konkurs World Food Championship, Jack Daniels World Championship and the American Royal w 2020 roku.

Konkurs został sfinansowany z Funduszu Promocji Mięsa Wołowego, a Partnerami Merytorycznymi mistrzostw są: Stowarzyszenie Kucharzy Polskich, Euro-Toques Polska oraz Stowarzyszenie Małopolskich Kucharzy i Cukierników.

Szczegółowe informacje na temat Otwartych Mistrzostw Polski w Grillowaniu i BBQ, formularz zgłoszenia oraz regulamin można znaleźć na stronie http://polishgrillandbbq.com

Newsletter

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij