Ireneusz Węgłowski i Marcin Mączyński w czołówce 100 najbardziej wpływowych osób w polskiej turystyce

28.12.2018
  1. Strona główna
  2. Aktualności
  3. Szczegóły aktualności

Ireneusz Węgłowski, prezes IGHP zajął piąte miejsce, a Marcin Mączyński 22. pozycję w rankingu najbardziej wpływowych osób w polskiej turystyce w 2018 roku. Lista osób, które wywierają największy wpływ na polski rynek turystyczny i rozwój polskiej turystyki, została po raz trzeci przedstawiona przez portal branżowy WaszaTurystyka.pl.

Prezes IGHP Ireneusz Węgłowski oraz Marcin Mączyński, sekretarz generalny zostali uznani za jedne ze 100 najbardziej wpływowych osób w polskiej turystyce w 2018 roku. Osoby, które zostały ujęte w rankingu, dzięki swoim dokonaniom zawodowym i podejmowanym decyzjom biznesowym lub politycznym przyczyniają się do zmian w szeroko rozumianej branży turystycznej.

W uzasadnieniu jury napisało o Ireneuszu Węgłowskim:

"Ikona branży hotelarskiej, zreanimował samorząd gospodarczy hotelarzy w Polsce. Wiceprezes absolutnie największej sieci hotelarskiej w Polsce (ok. czterokrotnie większą od kolejnych sieci: Hilton i Marriott) i w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Już drugą kadencję, od lat reprezentuje interesy polskich hotelarzy w kraju i za granicą jako prezes Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego, skupiającej blisko 1/3 tego rozdrobnionego rynku jeśli chodzi o liczbę pokoi. Ceniony fachowiec i specjalista, który chętnie dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi (m.in. podczas licznych konferencji branżowych).

Pod jego kierownictwem Izba rozwija sieć regionalną, co ma zintegrować środowisko i wzmocnić jego głos. Izbie udało się zjednoczyć dużą część branży hotelarskiej, dzięki skuteczności działania, którą zawdzięcza właśnie Ireneuszowi Węgłowskiemu. Ich sukces jest nie do podważenia: IGHP przeszła olbrzymią przemianę jakościową, ilościową i strukturalną. Nadali silny prorozwojowy impuls branży hotelarskiej, inicjując kolejne cykle szkoleń wewnętrznych. To świetny, perspektywiczny kierunek działania".

A poniżej uzasadnienie wyboru Marcina Mączyńskiego:

"Nazywany „Latającym Holendrem” ze względu na niespożyte siły w podróżowaniu po Polsce w celu szkolenia hotelarzy, pozyskiwania nowych członków i budowania pozycji IGHP. Jest mózgiem integracji segmentu hotelarskiego, inicjatorem kreatywnych szkoleń i imprez branżowych. Jego osiągnięcia w integracji środowiska hotelarskiego w Polsce są wybitne, a zalicza się do nich m.in. stworzenie sieci regionalnych oddziałów IGHP".

Przedstawiciele Izby awansowali w rankingu w porównaniu do ubiegłego roku odpowiednio o 3 i 27 pozycji na liście.

Pełna lista 100 najbardziej wpływowych osób w polskiej turystyce w 2018 roku znajduje się tutaj: https://www.waszaturystyka.pl/polska/item/7952-100-najbardziej-wpływowych-osób-w-polskiej-turystyce-2018.html

Newsletter

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij