Telewizory w hotelach muszą być zarejestrowane

30.01.2018
  1. Strona główna
  2. Aktualności
  3. Szczegóły aktualności

Hotelarze muszą rejestrować telewizory w swoich obiektach. Inaczej grozi im kara grzywny. Jak czytamy na portalu turystyka.rp.pl, właściciel hotelu musi zapłacić karę za niezarejestrowane telewizory i nie ma znaczenia, że nic o kontroli Poczty Polskiej nie wiedział i ze strony hotelu uczestniczyła w niej tylko recepcjonistka.

Pracownicy Poczty Polskiej po kontroli w hotelu uznali, że znajduje się w nim 56 niezarejestrowanych telewizorów z dekoderami. Dyrektor Centrum Obsługi Finansowej Poczty Polskiej nałożył karę na właściciela hotelu w wysokości 34,7 tys. złotych.

Właściciel hotelu odwołał się do ministra infrastruktury i budownictwa. Utrzymał on karę, uznając, że kontrola została zrealizowana prawidłowo, zgodnie z ustawą o abonamencie. Następnie właściciel hotelu wniósł skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie, jednak ten jej nie uwzględnił.

Więcej na temat wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z 1 listopada 2017 r. sygnatura akt: VI SA/Wa 1169/17 można przeczytać tutaj: http://turystyka.rp.pl/artykul/1353794.html?p=3

Newsletter

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij