Rośnie liczba noclegów w obiektach turystycznych w Unii Europejskiej

29.01.2018
  1. Strona główna
  2. Aktualności
  3. Szczegóły aktualności

Według danych Eurostatu (Urzędu Statystycznego Unii Europejskiej), liczba noclegów udzielonych w turystycznych obiektach noclegowych w krajach UE w 2017 roku osiągnęła wartość 3,2 mld, z czego 49 proc. stanowiły noclegi turystów zagranicznych. W Polsce udzielono 83,4 mln noclegów, a co piąty z nich został udzielony turystom zagranicznym.

Opracowując dane dotyczące noclegów, Eurostat brał pod uwagę zarówno pobyty turystyczne, jak i służbowe. W ubiegłym roku najwięcej noclegów odnotowano w Hiszpanii: 471 mln (wzrost o 3,6 proc. w stosunku do ubiegłego roku), Francji: 431 mln (wzrost o 6,6 proc. w stosunku do 2016 r.) oraz w Niemczech: 400 mln (wzrost o 2,7 proc.).

Największe wzrosty noclegów w turystycznych obiektach noclegowych zaobserwowano na Łotwie (o 12 proc.), w Słowenii (o 11,3 proc) i Chorwacji (o 10,6 proc.). Na kolejnych miejscach uplasowały się Portugalia (wzrost o 8 proc.) oraz Czechy (wzrost o 7,7 proc.). Jedynym krajem spośród tych, dla których dostępne są statystyki, gdzie odnotowano spadki liczby noclegów, jest Luksemburg (spadek o 1 proc.)

Według Eurostat, również w Polsce widać wzrost zainteresowania usługami noclegowymi. W stosunku do ubiegłego roku liczba udzielonych noclegów zwiększyła się o ponad 5 proc. Nastąpił wzrost noclegów udzielanych turystom zagranicznym (o 6,2 proc.) oraz udzielanych turystom krajowym (o 4,8 proc.).

Z danymi opublikowanymi przez Eurostat można zapoznać się na stronie.

 

Newsletter

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij