HOTREC - Live from Brussels nr 49

01.03.2010
  1. Strona główna
  2. Aktualności
  3. Szczegóły aktualności

Poniżej przedstawiamy kolejny numer biuletynu - Live from Brussels nr 49 z  HOTREC - Konfederacji  Narodowych Organizacji Hoteli, Restauracji i Kafeterii w krajach UE.

Live from Brussels nr 49 zawiera informacje o aktualnych działaniach i pracach legislacyjnych w Unii Europejskiej na przestrzeni ostatnich 3 miesięcy w sprawach istotnych dla  hotelarzy i restauratorów, jak również informacje o stanowisku i działaniach lobbingowych HOTREC w tych obszarach.
 
Obecne  49 wydanie  „Live from Brussels"  zawiera m.in. informacje na temat;
 

  • Działań związanych z ochroną zdrowia a przemysł gościnny /polityka antyalkoholowa, zakaz palenia w miejscach publicznych/
  • Spraw społecznych i dialogu społecznego
  • Standaryzacji usług i kategoryzacji hoteli
  • Zmian stawki podatku VAT na usługi restauracyjne i hotelowe w niektórych państwach członkowskich  od czasu wprowadzenia Dyrektywy 2009/47/EC.
  • Zintegrowanego systemu płatności SEPA(Jednolity Obszar Płatności w Euro). Działający system ma na celu stworzenie jednolitego rynku usług płatniczych, gdzie konsumenci i przedsiębiorcy mogą dokonywać płatności łatwo, szybko, bezpiecznie i tanio, tak jak to się obecnie odbywa w przypadku płatności krajowych realizowanych lokalnie. Projekt jest jeszcze daleki od finalnego kształtu dlatego też HOTREC definiuje oczekiwania i zagrożenia dla  przemysłu gościnnego dotyczące nowych trans granicznych systemów płatności.
  • Ochrony środowiska

 
Sektor budowlany - rezydencje i budynki używane do celów komercyjnych są największymi odbiorcami energii i emitują najwięcej dwutlenku węgla do atmosfery. W Europie odpowiadają za 40% totalnego użycia energii i emisji CO2.

17.11.2009 roku Parlament Europejski i Komisja osiągnęły nieformalny kompromis dotyczący rewizji Dyrektywy 2002/91/EC ws. Efektywności energetycznej budynków. Proponowana rewizja zakłada wzmocnienie dotychczasowej legislacji a nawet rozszerzenie zakresów dotychczas obowiązującej Dyrektywy.
 
Ighp

Newsletter

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij