Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego

Ogłoszenia KUPIĘ/SPRZEDAM WYNAJMĘ/PRACA

SPECJALISTA DS. SPRZEDAŻY (REF. SSPL)

Lanwar Cosmetics z siedzibą w Poznaniu, producent i dystrybutor kosmetyków dla hotelarstwa i SPA, oraz dystrybutor wyposażenia dla hoteli poszukuje osoby na stanowisko: SPECJALISTA DS. SPRZEDAŻY (REF. SSPL)

Hotel *** na Śląsku poszukuje nowego operatora

Oferta dotyczy znalezienia partnera lub odstąpienia długoterminowej umowy dzierżawy operatorskiej ...

Warto wiedzieć

PrintResort

12-02-2016

 

Druki to poważny koszt w zarządzaniu hotelem. Instrukcje, formularze, materiały promocyjne, karty menu – to tylko część z potrzebnych hotelowych druków. W odpowiedzi na takie zapotrzebowanie branży hotelarskiej PrintResort stworzył innowacyjny system do zarządzania drukiem dla hoteli. Nasze wysiłki zostały docenione przez jury VIII edycji Targów WorldHotel, które przyznało PrintResort Główną Nagrodę w kategorii „Nowe technologie w zarządzaniu hotelem”.

 

Branża hotelarska charakteryzuje się dość specyficznym zapotrzebowaniem na wydruki różnego typu. Materiały drukowane potrzebne są do sprawnego zarządzania, informacji czy promocji. Ich lista jest bardzo długa: różnego typu formularze, zamówienia, regulaminy, materiały promocyjne, plakaty, ulotki, wizytówki i wiele innych. Zamówieniami w hotelu zajmują się dział marketingu, HR, czasem recepcja, korzystając w tym samym czasie z usług różnych drukarni i grafików. Brak koordynacji działań powoduje nie tylko spadek jakości materiałów, ale również różne ceny, a często także brak kontroli nad zamawianą ilością wydruków. – Można, a nawet powinno się to uporządkować. Dzięki temu można osiągnąć sporo korzyści, w tym finansowych. Korzystanie z usług stałej drukarni pomaga uzyskać efekt skali. I to właśnie jest główna zaleta PrintResort, unikalnej aplikacji, dzięki której można zamawiać druki o stałej wysokiej jakości, graficznie spójnej i po uzgodnionej wcześniej korzystnej cenie, osiągając znaczne oszczędności, zgodnie z zasadą, że im więcej się drukuje tym mniejsza cena jednostkowa – sumuje Jacek Michalak, właściciel PrintResort.

 

Indywidualne podejście

Innowacyjność usługi PrintResort polega na połączeniu indywidualnego zapotrzebowania hotelu z intuicyjną aplikacją online. Umożliwia ona szybkie zamówienie potrzebnych materiałów wcześniej sprecyzowanych i umieszczonych na indywidualnym profilu klienta. Zanim jednak system zacznie działać, specjaliści z PrintResort dokonują audytu zapotrzebowania hotelu. Na tej podstawie weryfikują jakich druków potrzebuje hotel, standaryzują je pod względem graficznym i szukają sposobu na optymalizację kosztów przy zachowaniu jak najwyższej jakości. W kolejnym etapie przedstawiana jest konkretna korzystna oferta cenowa obejmująca już pełną specyfikację produktów, czyli propozycję drukarni co do gramatury papieru, rodzaju zadruku itp. Następnie kreowane są wzory druków, które w systemie na indywidualnym panelu klienta widnieją jako gotowe szablony. Do profilu zwykle dołączony jest moduł kreatora, który umożliwia wpisanie elementów zmiennych np. personaliów na wizytówkach. Ponadto wszystkie dane podobnie jak w bankowości internetowej zabezpieczone są protokołami SSL.

 

Prostota

Cała aplikacja jest przyjazna i prosta w obsłudze. Zamówienie konkretnych druków trwa nie dłużej niż kilka minut. Dodatkowo istnieje możliwość synchronizacji systemu z systemami ERP, co umożliwia zupełną kontrolę nad całym procesem druku. Do wystawiania zleceń poprzez system uprawnionych może być wielu pracowników. Zawsze jednak ustanawia się również administratora, który kontroluje cały proces. System jest również wygodny pod względem rozliczeniowym. Klient otrzymuje fakturę za zrealizowane zlecenia za ustalony w umowie okres rozliczeniowy. Do dyspozycji klientów pozostaje również magazyn drukarni, w którym klienci mogą przechowywać nadwyżkę nakładu i zlecać transport według zapotrzebowania do konkretnych oddziałów sieci. Dzięki większym nakładom hotel w rezultacie może otrzymywać niższe ceny druków.

 

Doświadczenie

PrintResort należy do Grupy Poligraficznej Drukfirmowy, która od 10 lat drukuje dla największych podmiotów na rynku. Z podobnego systemu korzystają tak „drukochłonne” branże jak bankowość, ubezpieczenia czy edukacja. Grupa zatrudnia ponad 30 osób, a oprócz PrintResort należą do niej takie marki jak: Druk Firmowy i Paperbag.pl. Jesienią 2015 r. jury konkursu VIII edycji Targów Wyposażenia Obiektów Noclegowych WorldHotel przyznało nagrodę główną w kategorii „Nowe technologie w zarządzaniu hotelem” PrintResort za system zarządzania drukiem dla hoteli.

Targi

W środku sezonu pomyśl o TT Warsaw

Rozpoczął się szczyt wakacyjnych wyjazdów, a firma MT Targi Polska, organizator 24. Międzynarodowych Targów Turystycznych TT Warsaw, już mobilizuje siły na listopad i zaprasza przedstawicieli sektora turystycznego do udziału w tym ważnym wydarzeniu.    

Przygotowania do Targów WorldHotel

Jesienią odbędą się 9. Międzynarodowe Targi Wyposażenia Obiektów Noclegowych WorldHotel.    

Partnerzy Medialni

www.horecainfo.pl
www.rynekpodrozy.com.pl
www.e-hotelarz.pl
www.świathoteli.pl
www.horeca.pl
www.hotelprofit.pl
www.pbtv.pl/kontakt.html
www.horecanet.pl

Partnerzy Merytoryczni

www.pot.gov.pl
www.mg.gov.pl
www.zlotystandard.info
www.worldhotel.pl
www.msport.gov.pl
www.tpa-horwath.pl
Realizacja: Ideo
CMS Edito Powered by:
Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego
wszelkie prawa zastrzeżone