Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego

Ekologia w hotelarstwie

Certyfikaty i statuetki dla Eco Hoteli w pomorskiem

Aż cztery hotele z województwa pomorskiego otrzymały statuetki i certyfikaty Eco Hoteli. Uroczyste wręczenie nagród miało miejsce 12 maja br. w hotelu Scandic w Gdańsku, podczas kolejnego spotkania Akademii InspirEco Philips. Certyfikaty za wdrożenie energooszczędnych rozwiązań na podstawie przeprowadzonego audytu i spełnienie norm oświetlenia proekologicznego otrzymały następujące hotele - Orbis Posejdon z Gdańska, Mercure Hevelius z Gdańska, Bartan z Gdańska oraz Scandic Gdańsk.

 

Hotelarze z regionu pomorskiego, którzy byli obecni na seminarium dowiedzieli się o najnowszych trendach w oświetleniu hotelowym, jak można wykorzystać oświetlenie, aby wyróżnić swój obiekt oraz w jakich miejscach w hotelu zużywa się najwięcej energii i jak temu zaradzić. Laureaci cieszyli się z prestiżowych wyróżnień, które wpisują się w ich strategię proekologicznych działań. „To wyróżnienie jest dla nas szczególne. Tym bardziej, że hotel Orbis Posejdon współpracuje z Philipsem od kilku lat” – podkreślił Stanisław Wilgocki, Dyrektor hotelu Orbis Posejdon w Gdańsku.

 

Wiele obiektów w pomorskim korzysta już z nowych technologii ledowych i oszczędza energię w praktyce. „Właśnie takie rozwiązanie oświetlenia ledowego jest tym, które stosujemy, aby być przyjaznym dla środowiska. Także fakt, że ktoś docenił nasze działania jest dla nas bardzo ważne” – powiedziała Monika Piechowska, dyrektor hotelu Scandic w Gdańsku. Uczestnicy seminarium zapoznali się z najnowszą technologią Philips w oświetleniu wewnętrznym i zewnętrznym dla hoteli.

 

W drugiej części spotkania odbyły się warsztaty dla kierowników technicznych hoteli, w czasie których, specjaliści Akademii InspirEco Philips przekazali praktyczną wiedzę na z zakresu nowoczesnego oświetlenia, jego eksploatacji, sterowania oświetleniem i wszelkich aspektów związanych z audytem energooszczędności. Każdy uczestnik warsztatów otrzymał certyfikat Akademii InspirEco Philips.

 

 

Jeśli chodzi o warsztaty, to dowiedziałem się wiele rzeczy na temat tego, jakie można stosować technologie w oświetleniu, jakiego typu użyć oświetlenie, aby zredukować koszty oświetlenia w hotelu, czego wcześniej nie stosowaliśmy w naszym obiekcie. Myślę, że w przyszłości zostanie to wdrożone i u nas.”– podsumował Bartłomiej Elwart z hotelu Villa Baltica w Sopocie.

 

Kolejne spotkanie, tym razem dla hotelarzy z Małopolski odbędzie się we wrześniu w Krakowie. Działania Akademii odbywają się pod patronatem Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego.

Informacje o Akademii InspirEco Philips

 

 

 

komentarze
Komentarze użytkowników()

Targi

W środku sezonu pomyśl o TT Warsaw

Rozpoczął się szczyt wakacyjnych wyjazdów, a firma MT Targi Polska, organizator 24. Międzynarodowych Targów Turystycznych TT Warsaw, już mobilizuje siły na listopad i zaprasza przedstawicieli sektora turystycznego do udziału w tym ważnym wydarzeniu.    

Przygotowania do Targów WorldHotel

Jesienią odbędą się 9. Międzynarodowe Targi Wyposażenia Obiektów Noclegowych WorldHotel.    

Partnerzy Medialni

www.rynekpodrozy.com.pl
www.świathoteli.pl
www.e-hotelarz.pl
www.horecanet.pl
www.pbtv.pl/kontakt.html
www.horecainfo.pl
www.hotelprofit.pl
www.horeca.pl

Partnerzy Merytoryczni

www.pot.gov.pl
www.tpa-horwath.pl
www.zlotystandard.info
www.mg.gov.pl
www.worldhotel.pl
www.msport.gov.pl
Realizacja: Ideo
CMS Edito Powered by:
Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego
wszelkie prawa zastrzeżone