Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego

Wiadomości z kraju

Prezes POT odwołany po oburzającej wypowiedzi

30-08-2017

Witold Bańka, minister sportu i turystyki odwołał w trybie natychmiastowym prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej Marka Olszewskiego. Powodem było wykreślenie Auschwitz z programów promujących Polskę oraz skandaliczne wypowiedzi. Olszewski w rozmowie z Gazetą Wyborczą stwierdził m.in., że "to polskie, a nie żydowskie elity zostały w czasie wojny zupełnie przeorane i zlikwidowane".

 

Marek Olszewski był szefem POT od marca tego roku. W wywiadzie dla Gazety Wyborczej stwierdził, że „nie ma potrzeby eksponowania miejsc i zdarzeń związanych z historią innych narodów”, a „kultura żydowska w praktyce cała przetrwała”. Olszewski nie chciał dziennikarzom z zagranicy przyjeżdżającym do Polski rekomendować odwiedzin KL Auschwitz czy Muzeum Żydów Polskich "Polin".

 

- W związku ze skandaliczną wypowiedzią prezesa POT Marka Olszewskiego podjąłem decyzję o jego natychmiastowej dymisji – napisał na Twitterze szef resortu turystyki Witold Bańska .

 

Piotr Cywiński, dyrektor Muzeum Auschwitz skomentował wypowiedź Olszewskiego: - Nigdy nie postrzegałem Auschwitz w kategoriach promocji, to zupełnie nieadekwatne, natomiast odcinanie się od tego miejsca i jego historii jest moim przekonaniu objawem braku dojrzałości.

Targi

W środku sezonu pomyśl o TT Warsaw

Rozpoczął się szczyt wakacyjnych wyjazdów, a firma MT Targi Polska, organizator 24. Międzynarodowych Targów Turystycznych TT Warsaw, już mobilizuje siły na listopad i zaprasza przedstawicieli sektora turystycznego do udziału w tym ważnym wydarzeniu.    

Przygotowania do Targów WorldHotel

Jesienią odbędą się 9. Międzynarodowe Targi Wyposażenia Obiektów Noclegowych WorldHotel.    

Partnerzy Medialni

www.horecainfo.pl
www.hotelprofit.pl
www.pbtv.pl/kontakt.html
www.horecanet.pl
www.rynekpodrozy.com.pl
www.horeca.pl
www.e-hotelarz.pl
www.świathoteli.pl

Partnerzy Merytoryczni

www.mg.gov.pl
www.zlotystandard.info
www.pot.gov.pl
www.msport.gov.pl
www.tpa-horwath.pl
www.worldhotel.pl
Realizacja: Ideo
CMS Edito Powered by:
Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego
wszelkie prawa zastrzeżone