Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego

Wiadomości z kraju

Branża hotelowa w dobrej kondycji

28-07-2017

Zapraszamy do lektury artykułu z dzisiejszego wydania dziennika „Rzeczpospolita”. W artykule „W branży hotelowej boom: więcej gości i wyższe ceny” można przeczytać komentarz Ireneusza Węgłowski, prezesa IGHP na temat dobrej kondycji naszej branży.  

 

- Branża hotelowa jest obecnie jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się sektorów w polskiej gospodarce. Pozytywny trend w przychodach hoteli, który utrzymuje się na tym rynku od kilku lat, jest wynikiem m.in.: rosnącego PKB oraz siły nabywczej Polaków, a także znaczącej poprawy infrastruktury, zarówno transportowej, jak i konferencyjnej. To również rezultat widocznego wzrostu aktywności władz lokalnych w promowaniu miast i regionów. Te wszystkie czynniki mają teraz zasadniczy wpływ na zwiększanie się popytu na usługi hotelowe. Część tych zmian ma charakter strukturalny, co będzie wspierać branżę hotelową także w dłuższej perspektywie – mówi na łamach dziennika „Rzeczpospolita”  Ireneusz Węgłowski, prezes IGHP.

 

Cały tekst dostępny jest na stronie: http://www.rp.pl/Biznes/307279873-W-branzy-hotelowej-boom-wiecej-gosci-i-wyzsze-ceny.html#ap-2

Targi

W środku sezonu pomyśl o TT Warsaw

Rozpoczął się szczyt wakacyjnych wyjazdów, a firma MT Targi Polska, organizator 24. Międzynarodowych Targów Turystycznych TT Warsaw, już mobilizuje siły na listopad i zaprasza przedstawicieli sektora turystycznego do udziału w tym ważnym wydarzeniu.    

Przygotowania do Targów WorldHotel

Jesienią odbędą się 9. Międzynarodowe Targi Wyposażenia Obiektów Noclegowych WorldHotel.    

Partnerzy Medialni

www.hotelprofit.pl
www.rynekpodrozy.com.pl
www.horecainfo.pl
www.e-hotelarz.pl
www.horeca.pl
www.świathoteli.pl
www.horecanet.pl
www.pbtv.pl/kontakt.html

Partnerzy Merytoryczni

www.pot.gov.pl
www.mg.gov.pl
www.zlotystandard.info
www.msport.gov.pl
www.worldhotel.pl
www.tpa-horwath.pl
Realizacja: Ideo
CMS Edito Powered by:
Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego
wszelkie prawa zastrzeżone