Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego

Ekologia w hotelarstwie

Accor doceniony za społeczną odpowiedzialność

 

Zaangażowanie Grupy Accor w dziedzinie zrównoważonego rozwoju jest widoczne od wielu lat. Obejmuje praktyczne inicjatywy, takie jak utworzenie 20 lat temu Departamentu Ochrony Środowiska, opracowanie karty zasad „Środowisko Hotelu” w 1998 roku oraz przyjęcie wielu rozwiązań, mających na celu wspieranie rozwoju społeczności lokalnych, optymalizację zużycia wody i energii, a także minimalizację śladu pozostawionego przez hotele w środowisku naturalnym.

 

Wysiłki i starania Grupy zostały docenione przez Pacific Asia Travel Association, która postanowiła odznaczyć Accor prestiżową nagrodą PATA Golden Award Winner 2013. Francuska firma została wyróżniona za prowadzenie polityki społecznej odpowiedzialności w rejonie Azji i Pacyfiku, która jest realizowana w ramach globalnego programu PLANET 21.

 

Obecnie już 80% hoteli należących do Accor w tej części świata promuje lokalnie produkty, a 88% z nich oferuje zbilansowane menu. Program PLANET 21 zawiera 21 zobowiązań i tyle samo celów przyjętych przez Accor i Orbis S.A., które mają zostać zrealizowane do 2015 r. Należą do nich m.in.: szkolenia dla pracowników w 95% hoteli w zakresie zapobiegania chorobom, promowanie dobrze zbilansowanych posiłków w 80% placówek, stosowanie ekologicznych produktów w 85% hoteli oraz ograniczanie zużycia wody i energii o odpowiednio 15% i 10% we wszystkich hotelach.

komentarze
Komentarze użytkowników()

Targi

W środku sezonu pomyśl o TT Warsaw

Rozpoczął się szczyt wakacyjnych wyjazdów, a firma MT Targi Polska, organizator 24. Międzynarodowych Targów Turystycznych TT Warsaw, już mobilizuje siły na listopad i zaprasza przedstawicieli sektora turystycznego do udziału w tym ważnym wydarzeniu.    

Przygotowania do Targów WorldHotel

Jesienią odbędą się 9. Międzynarodowe Targi Wyposażenia Obiektów Noclegowych WorldHotel.    

Partnerzy Medialni

www.pbtv.pl/kontakt.html
www.świathoteli.pl
www.rynekpodrozy.com.pl
www.horecainfo.pl
www.e-hotelarz.pl
www.hotelprofit.pl
www.horeca.pl
www.horecanet.pl

Partnerzy Merytoryczni

www.pot.gov.pl
www.mg.gov.pl
www.zlotystandard.info
www.worldhotel.pl
www.msport.gov.pl
www.tpa-horwath.pl
Realizacja: Ideo
CMS Edito Powered by:
Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego
wszelkie prawa zastrzeżone