Przedstawiciele IGHP ponownie w gronie najbardziej wpływowych osób w polskiej turystyce

31.12.2019
  1. Strona główna
  2. Aktualności
  3. Szczegóły aktualności

Ireneusz Węgłowski, prezes Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego został uznany za jedną z najbardziej wpływowych osób w polskiej turystyce – wynika z rankingu branżowego portalu waszaturystyka.pl. Prezes Izby zajął 6. miejsce w rankingu i jednocześnie został uznany za najbardziej wpływową osobę z branży hotelarskiej. Z kolei na 18. miejscu został wskazany Marcin Mączyński, sekretarz generalny Izby.

Ireneusz Węgłowski prezesem IGHP jest od 2014 roku. Według redakcji portalu waszaturystyka.pl, „udało mu się rozbudować i zjednoczyć organizacje hotelarskie. Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego rozrasta się w imponującym tempie, przechodząc równocześnie olbrzymią przemianę jakościową i strukturalną[…] Dzięki Ireneuszowi Węgłowskiemu samorząd gospodarczy hotelarstwa ma coraz silniejszą pozycję lobbingową i reputację. IGHP pokazuje innym izbom turystycznym, co to znaczy być rzeczywistym liderem i strategicznym lobbystą na rzecz rozwoju usług hotelarskich w Polsce”.

Marcin Mączyński do Izby dołączył w 2016 roku i od tego czasu pełni funkcję sekretarza generalnego IGHP. W uzasadnieniu jury rankingu możemy przeczytać: „Kolejny rok skutecznie zabiega o powiększenie liczby członków Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego, zaprzeczając tezie, że rok ma 365 dni. Liczbą kilometrów przejechanych samochodem od hotelu do hotelu, od szkolenia do szkolenia może zaimponować taksówkarzom. W 2019 roku zorganizował szkolenia w całym kraju dla ponad 900 osób. IGHP wyrosła na najpoważniejszą turystyczną izbę, najliczniejszą i najbardziej liczącą się w rozmowach z władzami każdego szczebla. Należy do niej ponad 460 hoteli, które dysponują prawie 50 tysiącami pokoi. Integrację środowiska hotelarskiego coraz bardziej doceniają zarówno hotelarze, jak i decydenci”.

Celem rankingu „100 najbardziej wpływowych osób w polskiej turystyce”, który został ogłoszony już po raz czwarty, jest wskazanie tych osób, które wywierają największy wpływ na polski rynek turystyczny i rozwój polskiej turystyki.

Pełna lista znajduje się tutaj: https://www.waszaturystyka.pl/polska/item/9568-100-najbardziej-wpływowych-osób-w-polskiej-turystyce-2019.html

Newsletter

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij